MUŽI VEZOU BODY Z VELKÉ BYSTŘICE

 
VYDŘENÉ DVA BODY A NADĚJE NA POSTUP V TABULCE

 
 
Pouhé dva body dělily od sebe oba sobotní soupeře před utkáním 8. kola druhé nejvyšší soutěže mužů – Zlín 9 bodů, Velká Bystřice 7 bodů.
Naši muži odjížděli k utkání se zdravým sebevědomím, podpořeným dobrou podzimní formou, ale zároveň i s pokorou k nepříjemnému soupeři, který nám „nesedí“ a v jeho domácím prostředí už vůbec ne.
Navíc se sešlo několik nepříznivých okolností – nejprve domácí středeční doslova výprask ve 4. kole Českého poháru od extraligové Plzně o 26 branek a potom problémy se složením sestavy pro vlastní prvoligové utkání. Do kádru mužů patří i pětice zlínských starších dorostenců, kteří ve stejný den hráli své utkání nejvyšší soutěže starších dorostenců v Kopřivnici, kde chtěli jednoznačně uspět. Proto čtyři z této pětice odjeli s dorosteneckým družstvem a ihned po utkání vyrazili autem směr Velké Bystřice, kde se ve druhém poločase zapojili do utkání mužů.
Že byly tyto „šachy“ opodstatněné, ukázaly výsledky obou utkání – jak dorostenci, tak i muži vezou z obou svých venkovních utkání plný počet bodů!!!!!!!
GRATULACE DO OBOU TÁBORŮ!!!!!!!
 
Z uvedených důvodů byl pohled na zlínskou střídačku ve Velké Bystřici poněkud zvláštní – dva brankáři a jen devět hráčů.
Domácí asi počítali s opatrnou hrou a hrou na jistotu od našeho „torza“, začali vlažně a výsledkem byly první dva útoky zakončené našimi brankami (Jirák, Tiller) a vedení 2:0 hned v prvních minutách utkání. Domácí sice zabrali a vyrovnali na 2:2, ale úvod utkání, a jak se později ukázalo i celý první poločas, patřil našim barvám. Během několika minut jsme byli ve vedení 5:2 a tak to vydrželo celou první půli. Domácí sice 2x skóre srovnali (8:8 a 9:9), ale naše družstvo dokázalo kontrovat několika brankami v řadě na 9:12 a celý první poločas uzavřelo dvěma brankami na 10:14.
První poločas byl festivalem zahozených šancí hráčů obou družstev a naopak s excelentními výkony obou brankářů – domácí Vydra měl úspěšnost zákroků za prvních třicet minut 43% a náš Krůpa dokonce 47%. Tato čísla brankářů a počet technických chyb rozhodly o našem vedení po prvním poločase (Zlín 4 ztráty míčů a domácí 8).
 
Začátek druhého poločasu stihli už i dorostenci z Kopřivnice a jeho první desetiminutovka pokračovala ve stejném duchu jako téměř celý první poločas – naše vedení 15:11, 17:15, ale domácí za pomocí velmi aktivních diváků začali zle tlačit a našim hráčům se přestávalo dařit.  Obrana začala mít okénka a slabší chvilku si vybral i Krůpa v brance. Naopak domácího Vydru naši střelci stále „připravovali na nároďák“ a skóre se začalo pomalu otáčet – 17:18, 18:18 a postupně až na 20:18 pro domácí. Naštěstí stavem 21:20 skončilo vedení domácích a pomaličku začali mít navrch opět naši hráči, kteří přidali další dvě trefy a naše družstvo šlo asi po deseti minutách trápení zpět do vedení na 22:21. Obrat ve skóre začal právě jeden z dorostenců, který měl v nohách jednak utkání v Kopřivnici a potom následnou cestu za volantem do Velké Bystřice – Matěj Oškera, který byl autorem naší 19 a 20 branky a to byly naše první dvě branky z křídla v tomto utkání a navíc přišly v tu nejvhodnější dobu. Poslední vyrovnání domácích na 22:22 bylo asi osm minut před koncem, domácí diváci byli ve varu, bubny jely naplno a začalo drama se šťastným koncem pro naše barvy.
Pevnější nervy ukázali naši hráči, kteří až do konce zápasu udržovali své vedení o jednu až dvě branky až ke konečnému vítězství 26:25.
 
Z pohledu útoku vyšlo utkání Vavrysovi, když na svých 5 branek v první půli potřeboval jen 6 pokusů, ke kterým potom ve druhém poločase přidal 100% proměňováním sedmiček další čtyři branky. Velmi výrazně mu sekundoval hlavně v prvním poločase Tiller, který měl za prvních třicet minut střelbu 7/6. Doležel se střelecky více prosadil až ve druhé půli třemi brankami, celkem čtyři.
Celková úspěšnost našich útoků byla ale proti minulým utkání o dost nižší, jen 49%. V minulých kolech to bylo mezi 56 až 59% (podobně nízkou úspěšnost jsme měli jen v Chodově – prohra o dvě branky a doma se Strakonicemi - remíza).
 
Velmi slušná obrana v prvním poločase si vybrala poněkud hluchou desetiminutovku v poločase druhém a dovolila tak domácím dostat se zpět do hry.
Nakonec ale zasloužené a hlavně vydřené vítězství, podpořené sebevědomím z posledních výsledků a hlavně žádný stres z plzeňského výprasku v Českém poháru.
 

          Házená VELKÁ BYSTŘICE – Handball PSG ZLÍN
                                 25:26 (10:14)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Jakšík, Zárecký – Balun, Mokrejš, Kalčík, Novák, Vavrys 9/4, Šáš 1, Švehlák 1, Oškera 2, Doležel 4, Tiller 7, Zaoral, Jirák 2
 
VYLOUČENÍ:
Velká Bystřice   6
Zlín                      5
 
SEDMIČKY:
Velká Bystřice   3/2
Zlín                      4/4
 
Toto vítězství je dobrým předpokladem do nejbližších dvou kol, která hrajeme na domácí půdě před vlastními fanoušky s celky z druhé poloviny tabulky (Náchod a Dvůr Králové).
A právě úspěšně zvládnutá tato dvě následující kola by mohla naše družstvo posunout na vyšší příčky prvoligové tabulky.
 

          Proto neváhejte a do sportovní haly Datart ve Zlíně spěchejte!!!!!!!!!!!!!!!

                                       ?????  KDY  ?????

 

                           Středa 17. listopadu 2021, 14,15 hodin

                        Handball PSG ZLÍN – TJ NÁCHOD
 

                           Neděle 21. listopadu 2021, 18,00 hodin

                 Handball PSG ZLÍN – I. HK DVŮR KRÁLOVÉ