Ženy udělaly další drobný krok na cestě vzhůru

Zlínské házenkářky vezou z venkovního utkání 11. kola MOL ligy další cenný bodík.

DHK Zora Olomouc - Handball PSG Zlín 24:24 (13:12)

Úvod utkání patřil hostům, dostali se ve 3. minutě do dvoubrankového vedení. Domácí během čtyř minut vsítili čtyři rychlé branky a celý poločas udržovali mírné vedení s rozdílem maximálně tří branek. Zlín si komplikoval lepší výchozí pozici do druhé půle vlastními chybami a nedůraznou střelbou. Ve zlínské brance nastupovala od začátku I. Blažková.

Druhý poločas zahájil lépe naopak domácí tým a vedl 15:12. Zlín opět nasadil ke stíhací jízdě a dotáhl se v 38 minutě na 15:14. Domácí ještě přidali branku na 16:14, ale hosté se s tímto vývojem nesmířili a rázem bylo ve 45. minutě skóre 16:18. O dvě minuty dokonce 17:20. Velký podíl na obratu měla zlínská brankařka I. Blažková, která zavřela bránu v pravý čas a nakopla spoluhráčky společně s výborně hrajícím mozkem týmu M. Kolářovou. Velmi aktivně se v posledních utkáních zapojuje do hry i další spojka M. Sekulová, která svou ukázkovou bojovnost opět předvedla.

Přestože Zlín nedokázal vedení udržet až do konce, dva body byly na dosah. Nakonec se oba týmy musely vyrovnat se ziskem bodu. Pro Zlín má v současné situaci každý získaný bod cenu zlata. Aktuálně se Zlín se čtyřmi body dotáhl v tabulce na Hodonín.

"Do zápasu jsme šli všichni s tím, že chceme prolomit smolné období a konečně si odnést dva body. Všechny jsme na hřišti bojovaly a nenechaly jsme se od našeho cíle odradit. Bohužel poslední branka padla podle rozhodčích až po uběhnutí časomíry a nebyla uznána, což nás zamrzelo. Nicméně jsme rádi i za bod, každý další je cenný. Nic nevzdáváme, ještě nejsme ani v půlce sezony. Každý zápas je jiný, postupně eliminujeme chyby, které nás sráží dolů. O další body budeme bojovat s každým soupeřem, jak jsme v zápase s Olomoucí ukázaly," je plná odhodlání zlínská brankařka I. Blažková.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, D. Rafajová, K. Jechová - M. Sekulová 6, M. Kolářová  5/2, A. Protivánková 2, L. Polomíková 2, V. Štipčáková 2, L. Sekulová 2, L. Fleková 2, N. Herbočková 1, V. Hubová 1, N. Gärtnerová 1, K. Sedláčková, L. Holíncová

Sestava a branky DHK Zora Olomouc: Z. Haládiková, M. Polášková - K. Sovová 7/3, N. Kuxová 5, Š. Hejlová 4, V. Kapsová 2, T. Kubáčková 2, M. Kašpárková 1, K. Kubálková 1, A. Možíšová 1, M. Machačová 1, D. Krajčovičová, C. Roupcová, I. Závišková

Sedmičky: 4/4 - 2/2, vyloučení: 4 - 1, rozhodčí: J. Králíček, M. Letev, diváků: 170