Ženy se pokusí vydolovat body v Olomouci

Zlínské házenkářky čeká utkání 11. kola MOL ligy v sobotu od 17:30 hodin v Olomouci.

DHK Zora Olomouc - Handball PSG Zlín

Domácí celek je v tabulce na 6. místě s deseti body.  Hostům patří 13. místo se třemi body a v Olomouci se pokusí o restart. Nejlepšími střelkyněmi Olomouce jsou N. Jansová s 30 brankami, N. Kuksová jich nastřílela 29. Zlínské střelecké tabulce vévodí s 43 brankami M. Kolářová, 31 branek má na kontě M. Sekulová.

Velkou vnitřní motivaci před moravským derby cítí bývalá hráčka Olomouce Adéla Protivánková.

" Jelikož znám tým Olomouce z kabiny, tak vím, že mají super kolektiv, drží pořád spolu, v tom vidím asi jejich největší sílu. Když nepočítám teď čtyři mladé holky, co se do "A" týmu nově na sezonu připojily, tak spolu hrají dlouho a velmi dobře se znají. Na zápas se těším. Zároveň jsem hodně nervózní, protože bych se chtěla předvést," řekla odhodlaně bývalá olomoucká hráčka A. Protivánková.

"V tom, že se známe a máme výborné vztahy, vidím samozřejmě také nevýhodu. Hlavně teď, když vedu tabulku trestů ( usmívá se). Ve Zlíně jsem zatím spokojená.  Konečně se zapojuji do zápasu i herně, což je pro mě teď nejdůležitější. Jediné, co mě mrzí, že jsme s holkama nedokázaly získat více bodů. Věřím, ze jsme schopné odvézt z Olomouce dva body a posunout se před Hodonín," věří v úspěch zlínská pivotmanka.

"Co se týče mě osobně, tak na sobě cítím nedostatky, na kterých je potřeba stále pracovat. Nad tím co bude v budoucnu jsem zatím nepřemýšlela. Snažím se momentálně soustředit na tuto sezónu. Bohužel je to všechno pro mě komplikovanější kvůli dojíždění do Zlína z Litovle a studiu v Olomouci," dodala A. Protivánková.