ŽENY ZTRATILY V ZÁVĚRU SLIBNÝ NÁSKOK I BODY

Zlínské házenkářky nezvládly doma  závěr dobře rozjetého utkání 8. kola WHIL s Prešovem.

HANDBALL CLUB ZLÍN - BEMACO PREŠOV 25:26 (12:12)

Úvodní branku utkání vsítila Michaela Sobieská ve 2. minutě. Martina Bačíková srovnala o dvě minuty později. Domácí udávaly tempo hry, navyšovaly skóre, jistými zákroky podpořila obranu brankářka Žaneta Stojarová. Ve 23. minutě Zlín vedl 10:5. Závěrečných sedm minut patřilo houževnatému týmu z Prešova, který tento úsek vyhrál 7:2 a do šaten odcházel povzbuzen dílčím stavem 12:12.

Premiéru v nejvyšší ženské soutěži si odbyla úspěšným zákrokem ze sedmimetrového hodu dorostenecká brankářka Jarmila Sedláková.

Do druhé půle znovu lépe vlétly domácí házenkářky. Třemi brankami uklidnily hru a Prešov se snažil dotahovat. V 19. minutě již měl tým Petra Sabadky slibný náskok 24:18. Závěrečných jedenáct minut kopírovalo konec prvního poločasu. Hosté sedmi brankami v řadě otočily zápas, Zlín dokázal jen srovnat a prešovská Sofia Demajová dokonala obrat Prešova vítěznou trefou. Po skalpu Slavie Praha uspěl slovenský celek bodově i ve Zlíně a svým herním projevem ukázal svůj potenciál.

"Vytížené hráčky jsem chtěl nechat chvíli odpočinout, ale to se nám nevyplatilo. Musím zanalyzovat, zda to bylo ze strany hráček na hřišti podcenění situace nebo nedostatečná kvalita. Potvrdilo se, že pokud je tým rozjetý, nemá se do toho zasahovat. Ponaučení pro příště. Za velmi dobrý výkon mohu pochválit Zuzku Drotárovou," zhodnotil zápas zlínský kouč Peter Sabadka.

Do utkání nenastoupila zraněná brankářka Zlína Lenka Benedíková. Zlín má týdenní prostor na doléčení drobných šrámů a bude se připravovat na další těžký duel se Slavií Praha, který se odehraje 6. listopadu na pražské palubovce.