Ženy v Písku vydřely cenný bod

Zlínské házenkářky v 9. kole MOL ligy uhrály remízový výsledek a získaly třetí bod do tabulky.

Sokol Písek  - Handball PSG Zlín 32:32 (17:13)

Vstup do utkání nebyl ze strany Zlína opakovaně optimální, prohrával 0:2 a první branku vstřelil až ve 3. Minutě.  V dalším průběhu se podařilo hostům dostat do povzbuzujícího náskoku 7:4, který však neudrželi, Písek se dotáhl a hra byla vyrovnaná.  Poslední devítiminutový úsek zvládly lépe domácí házenkářky a vyhrály jej 8:3. V první půli střelecky excelovala písecká spojka T. Pokorná s desíti brankami.

Druhá půle byla znovu jako na houpačce. Domácí vedli v 34. minutě 20:16, během dalších šesti minut bylo srovnáno na 20:20 a dále 24:24. Písek znovu odskočil na rozdíl čtyř branek 28:24 a Zlín znovu finišoval. Do střelecké listiny se v důležitý moment zapsala i mladičká dorostenka, brankařka D. Rafajová, která dala gól přes celé hřiště do prázdné branky. Pět minut před koncem domácí tým vedl 30:28. O tři minuty později zvládl Zlín otočit těsné vedení na svou stranu. Písek dvěma brankami znovu vedl. V samotném závěru dokázala hostující L. Fleková prostřelit domácí blok a po hvizdu rozhodčích zůstal stav remízový. Hlavními tahouny zlínského celku  byly opakovaně M. Kolářová s M. Sekulovou.

Oba týmy přišly ve druhé půli za fauly o hráčky, vyloučené do konce utkání. Písku v závěru citelně chyběla top střelkyně  T. Pokorná. Zlín oslabila zbytečným komentářem a zároveň třetí dvojkou A. Protivánková.

„Tentokrát jsme měli asi nejmladší složení na postu brankařském. Trio D. Rafajová, K. Jechová a K. Stojarová  se postupně prostřídalo. Všechny tři golmanky měly svůj podíl na zisku bodu. Chyběla nám ještě více kompaktnější  obrana, za níž by se chytalo daleko lépe. Přestože jsme největší nebezpečí Písku v podobě střelkyně Pokorné na videích společně nastudovali, její střelba byla pestrá a přesná bez našeho výraznějšího kontaktu v obraně. Na tom musíme do příštího utkání více zapracovat. Bod holky opravdu vydřely,“ řekla po utkání asistentka M. Dederlová.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: D. Rafajová, K. Jechová, K. Stojarová - M. Kolářová 9/4, M. Sekulová 7, A. Protivánková 4, K. Sedláčková 4, L. Polomíková 2, N. Herbočková 2, L. Fleková 1, V. Štipčáková 1, N. Gärtnerová 1, D. Rafajová 1, L. Holíncová, V. Hubová, L. Sekulová

Branky Sokola Písek: T. Pokorná 16/3, K. Kubišová 6, E. Svobodová 3, J. Chlupová 2, A. Stellnerová 2, A. Velková 1, M. Součková 1, M. Pešková 1

Sedmičky: 5/4 - 4/3, vyloučení: 6 + ČK T. Pokorná - 6 + ČK A. Protivánková, rozhodčí: L. Moravec, L. Tůma