Slavia si odvezla ze Zlína oba body

Zlínské házenkářky pokračují v sérii proher i v 8. kole MOL ligy.

Handball PSG Zlín – DHC Slavia Praha 31:33 (17:21)

Přestože měl zlínský tým předsevzetí a odhodlání konečně protrhnout smůlu a zvítězit, nakonec se z výhry radovala pražská Slavia.
Domácím utekl začátek utkání. Během úvodních deseti minut vedli hosté 6:1. Poté se domácím podařilo postupně stahovat náskok soupeře. V brance začínala I. Blažková. Po devátém obdrženém gólu dostala znovu příležitost talentovaná dorostenka D. Rafajová, která měla pár hezkých zákroků.  Brankařky měly tentokrát velmi těžkou pozici, zlínské obraně nefungovala souhra a dostávala góly z dálky i z náskoků na brankovišti.

Zlín celý první poločas jen dotahoval a ve druhé půli tomu nebylo jinak. Do branky se znovu vrátila I. Blažková, která svým zlepšeným výkonem pomohla týmu devět minut před koncem k nadějnému stavu 28:30. To bylo bohužel vše, závěr si hosté pohlídali a zaslouženě vyhráli. Výborný výkon podala střední spojka M. Kolářová a přidala se vpravo hrající dvojice sester Sekulových.
Zlínský tým se musí co nejrychleji z prohry otřepat a připravit se na další utkání, které odehraje ve středu 3. 11. 2021 v Písku.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, D. Rafajová, K. Stojarová – M. Kolářová 9/5, M. Sekulová 6, L. Sekulová 6, A. Protivánková 3, V. Štipčáková 2, L. Fleková 2, V. Hubová 1, L. Holíncová 1, K. Sedláčková 1, N. Herbočková, L. Polomíková

Branky DHC Slavia Praha: V. Holečková 8, M. Svobodová 6, D. Holeňáková 6/5, j. Franková  5,  A. Míšová 4, V. Fryčáková 4

Sedmičky: 5/5 – 5/5, vyloučení: 4 – 6 + ČK J. Franková, rozhodčí: P. Friedel, T. Kučerka

Kompletní fotogalerie z utkání ZDE (foto Jaroslav Pavlík)