ČTVRTEČNÍ DOHRÁVKA POSUNULA ZLÍNSKÉ HÁZENKÁŘE NA 3. MÍSTO PRVOLIGOVÉ TABULKY


V 1. POLOČASE KONCERT – VE 2. POLOČASE ÚDRŽBA


Čtvrteční dohrávka 1. kola prvoligové soutěže mužů mezi celky ZLÍNA a rezervou extraligového JIČÍNA znamenala jednak srovnání počtu odehraných kol mezi všemi družstvy a jednak posunula naše házenkáře na bronzovou příčku prvoligové tabulky – jeden bod ztráty na vedoucí dvojici Strakonice, Litovel a jeden bod náskoku na čtvrtou Bystřicí pod Hostýnem.
 
Jičínští, v kádru s několika hráči extraligového áčka, začali utkání s chutí a elánem, ujali se vedení 1:0, potom ještě zazlobili kolem třetí minuty utkání brankou na 2:1 a to bylo vše, co svému soupeři naši hráči dovolili. Vyrovnání na 2:2 a v krátké době vedení 4:2 dostalo do sedla náš kolektiv, který od začátku zápasu předváděl doslova koncert v podobě proměňování střeleckých pokusů ze všech možných pozic.
Hráči doslova hýřili aktivitou. Tiller, jako v poslední době v každém utkání, od první minuty rozděloval míče mezi své spoluhráče a posílal je do jasných brankových šancí, navíc stačil sám plnit brankové konto soupeře. Vavrys, kromě jasných asistencí, měl bezchybnou střelbu jak ze hry, tak i ze sedmiček. K neudržení byl křídelník Novák opět s bezchybnou střelbou.
Bezvadná byla i nesmlouvavá a patřičně tvrdá obrana, která toho moc soupeři nedovolila. Doležel, Jirák, Zaoral, Tiller – to byla doslova hráz na středu našeho brankoviště. Výsledkem byl např. fakt, že z prvních šesti branek soupeře byly čtyři branky ze sedmimetrových hodů a ze hra pouze dvě.
První poločas vyšel našemu družstvu nadmíru dobře a v útočné činnosti to byl doslova koncert v procentuálním využití útoků. Na 20 branek prvního poločasu jsme potřebovali jen 21 střeleckých pokusů, které prošly obranou soupeře!!!!!!!!!!!!!!
Pravým opakem však byla druhá polovina utkání. Zahájila ji stejná sestava, která zahajovala první poločas. To, co šlo v první půli jakoby úplně samo, ve druhém poločase nevycházelo vůbec. Hráči se doslova předháněli v neproměňování šancí a naše obrana naopak nechala vyniknout Krůpu v brance, který si za prvních deset minut druhého poločasu podstatně vylepšil svou úspěšnost.
Tento vývoj druhého poločasu nenechal chladným trenéra Mičolu, který poměrně brzy po zahájení druhé půle sestavu zcela prostřídal a základní sestavu posadil na střídačku. Do hry se tak dostali všichni hráči nominovaní k utkání a ti dotáhli utkání do vítězného konce s výsledkem 35:27.
 

          Handball PSG ZLÍN – HBC Ronal JIČÍN B
                                35:27 (20:11)

 
 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Zárecký – Mokrejš 2, Kalčík 2, Novák 5, Vavrys 5, Šáš 5, Švehlák 3, Oškera, Doležel 3, M. Kolařík 1, Tiller 3, Zaoral 2, Jirák 4
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                 2
Jičín                 2
 
SEDMIČKY:
Zlín                 3/3
Jičín                 5/5

K dalšímu utkání pojedou naši hráči na půdu VELKÉ BYSTŘICE za 14 dnů, po reprezentační přestávce, v sobotu 13. listopadu 2021.