REGIONÁLNÍ DERBY PRO ZLÍN

MUŽI VYHRÁLI NA HORKÉ PŮDĚ V BYSTŘICI pod HOSTÝNEM

 
 


Favoritem regionálního derby v BYSTŘICI pod HOSTÝNEM byli rozhodně domácí házenkáři, kteří v letošní sezóně „okupují“ horní příčky tabulky.
Před tímto utkáním měla Bystřice p/H na 2. místě tabulky náskok na naše družstvo tří bodů, náš celek má na své soupeře ale stále ještě jedno utkání k dobru (dohrávku doma s Jičínem).
 
Pohoda v našem kolektivu, díky dobrým výkonům v předešlých utkáních, podporovala odhodlání celého týmu konečně po delší době v Bystřici uspět. Zatím se nám na palubovce bystřického soupeře v ligových utkáních moc nedařilo.
 
Vítězná sestava z posledního domácího utkání s Litovlí doznala určitých změn – do Bystřice nejela jednička v obraně T. Říha, nemocný T. Mokrejš ani zraněný J. Kuzma a sestavu doplnil třetí golman - dorostenec M. Zárecký a poprvé od zranění v Chodově nastoupil I. Jirák.
 
I když autory první branky utkání byli z prvního útoku domácí, začali se hned od úvodu prosazovat zlínští hráči – začali to svými prvními brankami matadoři a bývalí bystřičtí hráči Tiller Doleželem a k nim se přidali „bažanti“ ŠvehlákNovákem. Výsledkem bylo naše vedení po první pětiminutovce 4:1 a o pár minut později 5:2. Slibný náskok si naše družstvo ale nepohlídalo, domácí postupně náš náskok snižovali až na remízu 5:5 a začala přetahovaná – od poloviny prvního poločasu naši vedoucí branku domácí vždy srovnali a v poslední desetiminutovce šli dokonce 2x do vedení 10:9 a 11:10. To si naše družstvo v té době nedobrovolně vybíralo slabší chvilky, které trvaly cca 10 minut. K obratu zavelel náš brankář Krůpa, který se brankou přes celé hřiště zapsal mezi střelce, k němu se ihned přidali i ostatní hráči v poli a výsledkem byly tři branky v síti domácích, otočení skóre z 10:11 na 13:11 v náš prospěch a pohlídání si závěru prvního poločasu s vedením po prvních třiceti minutách 14:12.
 
Do druhého poločasu vstoupilo první brankou naše družstvo (15:12), soupeř sice stačil ještě 2x kontrovat na 13:15 a 14:16, ale potom přišlo několik zlomových minut, které naše hráče doslova „nakoply“ a najednou to bylo 20:14 pro naše barvy. A to teprve končila první pětiminutovka druhého poločasu. Od této chvíle se brankový rozdíl udržoval až do 50-té minuty utkání mezi čtyřmi až šesti brankami, potom dokonce vzrostl až na sedm branek (z 22:26 až na 22:29).
V samotném závěru domácí nakonec výsledek kosmeticky upravili na konečný pětibrankový rozdíl 30:25 pro naše barvy. Zasloužené a vybojované vítězství, které určitě podpoří sebevědomí našich hráčů do nejbližších dvou kol, která hrajeme na domácí půdě (ve čtvrtek 28.10.2021 dohrávka s Jičínem a v neděli 31.10.2021 hostíme v 7. kole Náchod).
 
Vyjmenovávat a chválit jednotlivé hráče za vstřelené branky nebo třeba i za obranné zákroky, nemá v povedeném zápase cenu. Pochvalu zaslouží celý kolektiv, který do Bystřice odjel – za kolektivní a soustředěný výkon, za bojovnost přímo na ploše, ale i na střídačce, za vůli po vítězství i za stavu, kdy se družstvu zrovna moc nedaří.
V Bystřici zvítězil kolektiv, jistota v brance, nesmlouvavá obrana, vysoké procento úspěšnosti v útoku a velmi málo technických chyb.
 

              HK BYSTŘICE pod HOSTÝNEM – Handball PSG ZLÍN
                                            25:30 (12:14)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa 1, Jakšík, Zárecký – Kalčík, Novák 3, Vavrys 3, Šáš, Švehlák 4, Oškera, Doležel 8, M. Kolařík 1, Tiller 7, Zaoral 1, Jirák 2
 
VYLOUČENÍ:
Bystřice p/H  3
Zlín                  2
 
SEDMIČKY:
Bystřice p/H  2/2
Zlín                  0