Ženy vyzvou polského nováčka soutěže

Zlínské házenkářky čeká v neděli od 18 hodin ve sportovní hale DATART utkání 7. kola MOL ligy s polským týmem.


Handball PSG Zlín –KPR RUCH Chorzów

Domácí tým je momentálně na 11. místě v tabulce se dvěma body z prvního kola.  Další touží přidat hned v nedělním utkání s nováčkem soutěže, kterému patří  13. příčka a jeden bod za remízu s Olomoucí.

„V neděli nás čeká, z mého pohledu, klíčové utkání, které nám ukáže směr jakým se budeme dál v sezoně ubírat. Pro nás relativně neznámý soupeř, který ovšem hraje velmi dynamickou a běhavou házenou. Zatím se mu v naší lize příliš nedaří, ale tím se nesmíme nechat ukolébat. Poslední utkání odehrál se všemi velmi vyrovnaně,“ přemítá trenér Zlína I. Vávra.

„Jdeme do utkání s jasným cílem přerušit sérii proher a k tomu bychom potřebovali i přízeň početnějšího publika. Přijďte s námi strávit nedělní podvečer a podpořit holky v boji o ligové body,“ vyzývá věrné fanoušky zlínský kouč. 

„Máme za sebou tři zápasy s kvalitnějšími soupeři z horní poloviny tabulky.  V neděli s Chorzowem začíná maraton s námi srovnatelnými soupeři a budeme se snažit udělat maximum, abychom uspěly. Potřebujeme už začít sbírat body a zvednout své sebevědomí. Čeká nás důležité utkání, ve kterém si týmovým a zodpovědným výkonem budeme chtít dojít pro potřebné vítězství,“ povzbuzuje své spoluhráčky jedna z nejzkušenějších hráček Zlína M. Sekulová.

„Oproti minulému zápasu v Dunajské Stredě budeme muset více zapracovat v obraně a zlepšit se v útoku. Určitě budeme chtít navázat na první desetiminutovku druhého poločasu, kdy jsme soupeře dokázaly stáhnout na pět branek. Pak ale bohužel přišlo z naší strany několik technických chyb a ty nás stály minimálně dobrý výsledek,“ vrací se k poslednímu odehranému utkání  zlínská univerzálka.

„Pokud chceme v dalších zápasech uspět, musíme se těchto chyb co nejvíce vyvarovat. Házená je o chybách a kdo jich udělá méně, ten vyhraje. My jich bohužel děláme až příliš moc. Chorzow těží  hlavně z individuální hry jedna na jednu, z rychlé lajny a spolupráce s pivotem,“ uvědomuje si kvality soupeře M. Sekulová.