ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI JSOU PO SOBOTĚ ČTVRTÍ

MUŽI SI VYŠLÁPLI NA LÍDRA SOUTĚŽE

 

 
 
5. kolo druhé nejvyšší soutěže v házené mužů přivedlo do zlínské sportovní haly lídra prvoligové soutěže, zatím bodově stoprocentní celek Tatranu LITOVEL.
Dosavadní výsledky hostů a současná forma zlínských mužů slibovala pěknou podívanou, bojovnou a rychlou házenou.
Kádr z posledních dnů neoslabil, marodku nikdo nerozšířil a navíc mohl trenér Jiří Mičola nominovat i oporu zlínské obrany Tomáše Říhu, který se ve zlínském dresu v letošní sezóně objevil poprvé.
Na marodce zůstal už jen Ivan Jirák, který si léčí zraněná žebra z pražského Chodova.
Zcela naplněná střídačka domácího družstva, bojovná nálada, natěšený kádr – co víc si může před utkáním trenér přát.
I když ………………. přece jen někteří hráči už měli v nohách odehráno nemálo minut z dopoledních nebo i odpoledních sobotních hodin.
Radek DOLEŽEL absolvoval dopolední sobotní extraligové utkání v dresu Kopřivnice a nominovaná pětice zlínských dorostenců téměř „neslezla“ z hřiště v sobotním domácím odpoledním utkání 1. dorostenecké ligy proti suverénu moravské divize této soutěže, celku HC Zubří. Zlínští dorostenci byli lídrovi nejvyšší dorostenecké soutěže po většinu hracího času víc než rovnocenným soupeřem. Poločas prohráli o jedinou branku 16:17 a také ve druhé půli drželi se soupeřem krok a brankový rozdíl na dvou až třech brankách. Ale bohužel nezvládli samotný závěr utkání, kdy zhruba v posledních osmi minutách inkasovali 7 branek a sami nebyli střelecky úspěšní ani jednou. Výsledný a konečný desetibrankový rozdíl je pro naše dorostenecké družstvo až příliš krutou porážkou.
Vzpomínaná pětice dorostenců, nominovaných do utkání mužů (T. Mokrejš, M. Oškera, D. Švehlák, J. Kalčík i včetně brankáře M. Záreckého) byla autory 17 branek ze 24, které zlínští dorostenci svému soupeři ze Zubří nastříleli!!!!!!!
 
Určitá nejistota, jak se „podepíší“ na fyzičce těchto hráčů už jejich odehrané sobotní minuty, se ale naštěstí rozplynuly hned po zahájení hry prvoligového duelu dospělých.
A byl to právě Doležel, který byl střelcem dvou úvodních branek utkání (2:0), soupeř sice kontroval na 2:1, ale 2x Tiller a jednou Zaoral dokonale naše družstvo uklidnili (5:1). Další vývoj prvního poločasu byl zcela v režii našeho družstva, které si zkušeně hlídalo svůj brankový náskok. Když se soupeř nebezpečně přiblížil na dvě branky 5:3, ihned to byly tři branky v síti Litovle a zpět byl i vícebrankový náskok. V tomto duchu probíhal celý první poločas.
Druhá půle měla vývoj jak přes kopírák s tou první jen s tím rozdílem, že naše družstvo si udržovalo brankový náskok mezi šesti až osmi brankami (17:11, 21:13, 25:17, 30:23, 31:25, 32:26).
Bylo to z našeho pohledu zcela vydařené utkání, s velmi vysokou úspěšností útoků (59%, soupeř jen 46%), kdy kralovaly naše tři spojky (Doležel 6, Šáš7 a Tiller 8, který se navíc podílel svými přímými asistencemi na dalších osmi brankách).
Důsledná a nesmlouvavá obrana, kde Doleželovi hlavně v prvním poločase zdárně sekundoval dorostenec Kalčík a která hodně získala přítomností Říhy, velmi pomohla Krůpovi v brance, který svou svatyni především v prvním poločase doslova zamknul a jehož úspěšnost za celé utkání byla 53%!!!!!!! V obraně, kterou jindy zrovna moc nemiluje, byl na křídle hodně vidět Kuzma.
 
Vývoj utkání a přístup hráčů základní sestavy dal trenérovi Mičolovi možnost poslat na hřiště všechny hráče z lavičky i včetně všech dorostenců.
 

                   Handball PSG ZLÍN – Tatran LITOVEL
                                    32:26 (16:10)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Jakšík, Zárecký – Kuzma 1, Mokrejš, Kalčík, Novák 3/1, Vavrys, Šáš 7, Švehlák 2, Oškera 1, Doležel 6, M. Kolařík, Tiller 8, Zaoral 2, Říha 2
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                7
Litovel          3
 
SEDMIČKY:
Zlín              2/1
Litovel         4/3

Kompletní fotogalerie z utkání ZDE (foto JP)
 
Doufejme, že si zlínští házenkáři svou formu udrží i do dalšího víkendu, kdy je čeká derby v BYSTŘICI POD HOSTÝNEM, na půdě současného druhého celku prvoligové tabulky.
Utkání se hraje v neděli 24.10.2021 od 11,00 hodin.