MUŽI ZVOU DO SPORTOVNÍ HALY NA PRVOLIGOVOU HÁZENOU
 

V SOBOTU PŘIJEDE LÍDR PRVOLIGOVÉ SOUTĚŽE MUŽŮ

 
V sobotu od 18,00 hodin se ve zlínské sportovní hale představí vedoucí celek 1. ligy mužů Tatran LITOVEL.
Naši sobotní hosté zatím v letošním ročníku neztratili ani bod, ze čtyř utkání mají plný počet 8 bodů a vedou prvoligovou tabulku o dva body před Bystřicí pod Hostýnem.
Litovelské družstvo dokázalo zvítězit 2x na hřišti soupeře (v Náchodě 31:19 a ve Dvoře Králové 34:28) a 2x zvítězilo na domácí palubovce (nad Velkou Bystřici 28:26 a Vsetínem 39:33).
 
Naše družstvo je po sobotní výhře ve Vršovicích se třemi body a utkáním k dobru (doma Jičín B, 28.10.2021, 15,00 hodin) na 7. příčce tabulky.
Ze tří odehraných utkání máme tři body za jednu výhru (ve Vršovicích 32:28), jednu remízu (doma se Strakonicemi 26:26). V Chodově jsme prohráli 25:27.
 
V Českém poháru  je na tom lépe naopak naše družstvo, které postoupilo mezi 16 nejlepších celků - do osmifinále této soutěže.
Musíme ale sportovně přiznat, že naše cesta byla poněkud jednodušší přes dva druholigové soupeře (Lesana Zubří 36:31 a Napajedla 32:23), i když jsme oba duely absolvovali na hřištích soupeřů.
Litovel hrála první své utkání ČP na půdě druholigového Kostelce na Hané (45:32) a postoupila do 3. kola, kde skončila před branami osmifinále prohrou na domácí půdě s extraligovými Hranicemi 28:34. Utkání se hrálo tento týden ve středu.
 
Trenér Mičola by rád konečně postavil kompletní sestavu, protože doposud jsme ani v jednom utkání, ať pohárovém nebo ligovém, nehráli v kompletním složení.
O sestavě na sobotu rozhodne až páteční trénink a snad už bude moci nastoupit z Chodova zraněný Ivan Jirák a pro své studijní povinnosti na UTB snad stihne začátek utkání Tomáš Říha.
 
Kompletní sestava pro sobotní prvoligový duel by byla víc než žádoucí, protože soupeř z LITOVLE je velmi zdatný a silný protivník a diváci by mohli vidět pěknou a bojovnou házenou.
 
Proto neváhejte a přijďte v sobotu povzbudit naše muže do zlínské sportovní haly Datart v 5. kole 1. ligy házené mužů
 

                Handball PSG ZLÍN – Tatran LITOVEL

                        sobota 16. října 2021, 18,00 hodin
                           Sportovní hala Datart ve Zlíně

 
Bylo by pěkné navázat na bodový zisk z pražských Vršovic, ale k tomu potřebuje naše družstvo právě se silnou Litovlí bohatě zaplněné hlediště a hlasitou podporu svých fanoušků.