I přes prohru našel kouč pozitivní momenty

Zlínské házenkářky neuspěly v 6. kole MOL ligy v utkání s Dunajskou Stredou.

HC DAC Dunajská Streda - Handball PSG Zlín 37:22 (17:8)

Úvodní branku utkání vstřelila zlínská spojka L. Holíncová. Domácí srovnali a do vedení svého soupeře v dalším průběhu nepustili. Prosazovaly se hlavně tradiční střelkyně R. Bízik s B. Élö, které shodně v první půli vsítily 5 branek. V brance Zlína začínala I. Blažková, střelám ze sedmimetrových hodů čelila K. Jechová. Premiéru v ženské kategorii měla šestnáctiletá brankařka Denisa Rafajová, která odchytala téměř celé utkání a předvedla několik výborných zákroků.

"Denisa měla velmi těžkou pozici, do branky šla za nepříznivého stavu. Je mladinká, byl to pro ni velký křest postavit se proti tak výborným střelkyním. Obrana našim brankařkám tentokrát, až na slibný úsek ve druhé půli, moc nepomohla," řekla trenérka brankařek  M. Dederlová.

Druhý poločas začaly lépe zlínské házenkářky, plnily pokyny v obraně i v útoku a stahovaly postupně náskok soupeře. Ve 40. minutě byl stav 20:15, stále nadějný k obratu. Bohužel následující technické chyby zlínský tým srazily opět dolů. Poslední desetiminutový úsek urval pro sebe jednoznačně domácí tým a zaslouženě vyhrál.

"Naše hra nemá potřebné parametry. Jsem z toho velmi rozladěný. Děláme obrovské individuální hrubice ve všech fázích zápasu. Nepřenášíme tréninkový proces do utkání a když, tak jen na krátký časový úsek. Dnes to bylo pouze pár minut na začátku druhé půle. Tam opravdu v útoku i obraně plnily hráčky vše co jsme si o poločase řekli a úsek byl v náš prospěch 6:2. Jenže to je velmi, velmi málo a obzvlášť na soupeře jakým je Dunajská Streda. Dnešní moderní házená je o spojkách, o jejich enormním tlaku na obranu a do prostoru. To my bohužel neumíme a doufám, že jen zatím neumíme. Každá z hráček by si měla uvědomit jakou soutěž hraje. Bez absolutního nasazení, kvalitního mentálního nastavení a kusu srdce to nepůjde. Když nebudou ochotny házené něco obětovat, je to jen ztráta času," řekl po utkání zlínský kouč I. Vávra.

"No nic, musíme se sebrat, dívat se dopředu, vše důkladně zanalyzovat u videa a pracovat dále. O tom negativním se pobavit a uzavřít. Chytit se těch pozitivních momentů a pracovat, aby jich přibývalo. Dnešním jasně pozitivním byl návrat Lenky Sekulové na hřiště ve velmi dobré formě a první interligové utkání čerstvě šestnáctileté Denisy Rafajové, která ukázala, jakým nesporným talentem pro českou házenou je. Za sebe říkám, uklidnit hlavy, více toho chtění a práce, práce, práce. Tímto směrem se znovu vydáme. Děkujeme všem za podporu," dodal kouč Zlína.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, K. Jechová, D. Rafajová - M. Kolářová 5/4,  L. Sekulová 4, Z. Dufková 3, M. Sekulová 2, V. Štipčáková 2, L. Holíncová 2, N. Herbočková 1, A. Protivánková 1, N. Gärtnerová 1, K. Sedláčková 1, J. Hvozdenská, L. Polomíková, L. Fleková

Branky: HC DAC Dunajská Streda: R. Bízik 8, B. Élö 8/2, A. Hudáková 5, M, Pénzes 4, B. Bízik 3, B. Sári 2, M. Jagodič 2, V. Demeter 2, K. Juhos 1, R. Mészaros 1, C. Bugárová 1

Sedmičky: 2/2 - 4/4, rozhodčí: M. Adamkovič, S. Švarc, vyloučení: 1 - 5, diváků: 110