RADOSTNÝ NÁVRAT Z PRAHY


MUŽI VYHRÁLI VE VRŠOVICÍCH

 
Bez Říhy a Jiráka, ale s dalším dorostencem Kalčíkem – téměř kompletní kádr mužů odjel v sobotu do Prahy k dalšímu kolu prvoligové soutěže s VRŠOVICEMI.
 
Páteční vítězství ve 3. kole ČP v Napajedlech, které zlínským házenkářům posloužilo jako velmi kvalitní příprava na ligové utkání, velmi dobře naladilo naše družstvo na sobotní ligový duel s pražskými Vršovicemi, se kterými jsme za období, ve kterém se spolu potkáváme v prvoligové soutěži, zvítězili na jeho půdě pouze jednou – 21:19.
V letošní sezóně, před sobotním vzájemným utkáním, dělily oba celky v tabulce dva body, ale naše družstvo má stále ještě utkání k dobru.
Zlínětí házenkáři vítězstvím poskočili se třemi body na 7. místo v tabulce.
 
Vstup do vlastního zápasu se lépe vydařil našemu celku, který byl autorem první branky utkání a po vyrovnání domácích na 1:1 utekl svému soupeři během několika minut na rozdíl tří branek (4:1). Naše vedení o jednu až dvě branky pokračovalo úvodní čtvrthodinku utkání, na jejímž konci se domácí dostali poprvé do jednobrankového vedení 9:8 a potom ještě 10:9 a 11:10. To bylo nadějných pět minut pro domácí, ale naši hráči byli proti. Kluci patřičně zabojovali a soustředěným výkonem otočili vedení zpět na svou stranu (15:12, 17:14 a poločasových 18:16).
 
Druhý poločas zahájili naši hráči dvěma brankami, dostali se do vedení 20:16 a měli vývoj skóre pod svou kontrolou. Navíc neuvěřitelným způsobem „zavřel“ branku ve druhém poločase Štěpán Krůpa a snaha domácích byla marná. Brankový rozdíl se po celých třicet minut druhého poločasu pohyboval mezi čtyřmi až sedmi brankami (20:16, 23:18, 27:22, 30:24, 32:25). V samotném závěru si naši hráči chtěli vyzkoušet ne úplně nacvičené kombinace a byly z toho tři branky v naší síti a z nich hned dvě do naší prázdné branky.
Těmito posledními třemi brankami soupeř alespoň kosmeticky upravil konečný výsledek utkání na 32:28.
 
Pochvalu za soustředěný a odpovědný přístup, za bojovnost a nasazení zaslouží všichni hráči, kteří se „protočili“ na hřišti. Vůbec se neztratil další nováček týmu, stále ještě dorostenec Kuba Kalčík, pro kterého to bylo během dvou dnů teprve druhé utkání mezi muži, kromě vyloučení z hřiště „neslezl“ Doležel, hodně byli vidět hlavně v útoku Vavrys se Šášem, v obraně ZaoralM. Kolaříkem. No a Krůpa ve druhé půli zamknul branku a téměř vše, co prošlo naší obranou, zlikvidoval. Domácí z něj byli nešťastní.
 
Povedené utkání a vůbec povedený závěr týdne v podobě dvou vítězných duelů během dvou dnů (ČP Napajedla, 1. liga Vršovice).
Tyto výsledky mohou sloužit jako pozvánka na sobotu 16. října, kdy se ve zlínské hale od 18,00 hodin představí vedoucí celek 1. ligy, nedávný účastník extraligy a v probíhající soutěži stále neporažený celek Tatranu LITOVEL.
 

               Sokol VRŠOVICE A – Handball PSG ZLÍN
                                   28:32 (16:18)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Jakšík – Kuzma 3, Mokrejš, Kalčík 1, Novák 3, Vavrys 6/2, Šáš 6, Švehlák 1, Oškera 1, Doležel 7, M. Kolařík, Tiller 2, Zaoral 2
 
VYLOUČENÍ:
Vršovice        2
Zlín                 2
 
SEDMIČKY:
Vršovice        1/0
Zlín                 2/2