MUŽI JSOU VE 4. KOLE ČESKÉHO POHÁRU

V LISTOPADU MŮŽEME PŘIVÍTAT VE ZLÍNSKÉ SPORTOVNÍ HALE EXTRALIGOVÉHO SOUPEŘE

3. kolo Českého poháru mužů svedlo dohromady ve vzájemném souboji dva regionální soupeře HANDBALL PSG ZLÍN a druholigovou FS NAPAJEDLA.
Utkání se předehrávalo v pátek 8. října v Napajedlích, jeden den před sobotním prvoligovým utkáním zlínských házenkářů v pražských VRŠOVICÍCH.
I když chtěli naši muži v Napajedlech vyhrát a postoupit do dalšího kola, ve kterém by mohli narazit na extraligového soupeře, trenér Mičola přece jen bral toto utkání jako velmi dobrou přípravu na sobotní prvoligové utkání ve Vršovicích a otestoval si dalšího zlínského nadějného dorostence – dvoumetrového pivota Jakuba KALČÍKA, nechal odpočívat brankáře Krůpu a nehrál ani zkušený Šáš se zraněným Jirákem.
V Napajedlech se zlínské družstvo představilo s dorosteneckou brankářskou dvojicí JakšíkZárecký a v poli s dalšími třemi dorostenci (Mokrejš, Oškera, Švehlák).

První poločas byl velmi vyrovnaný. Domácí družstvo hodně „kousalo“, hráči v poli byli velmi „živí“ a našemu družstvu dělali velké potíže, v brance Napajedel byl velkou oporou exzlínský Šidlík a domácí byli po většinu první půle ve vedení o jednu až dvě branky.
Necelých deset minut před koncem poločasu vstřelili naši hráči čtyři branky v řadě, dostali se do vedení a to udrželi až do konce prvního poločasu, který vyhráli o dvě branky 16:14.

Účet druhé půle otevřeli naši hráči a šli do vedení o tři branky (17:14). Domácí sice kontrovali na 16:17, ale víc svému soupeři zlínští házenkáři už nedovolili. Začala se projevovat únava domácích, narůstaly jejich technické chyby a útok už nebyl tak nebezpečný, jako v prvním poločase. Stále více se začala projevovat lepší trénovanost našeho družstva a rozdíl ve skóre pomalu narůstal (16:17, 16:21, 19:25, 20:28, 23:32).
Trenér Mičola byl spokojený hlavně s tím, že mohl přímo v utkání vyzkoušet všechny dorostence, kteří trénují s družstvem mužů.

Naše družstvo toto derby zaslouženě vyhrálo a postoupilo do 4. kola soutěže, které má termín ve středu 10. listopadu. Soupeře nám určí los a je pravděpodobné, že to bude extraligový soupeř.