PRVNÍ DOMÁCÍ UTKÁNÍ MUŽŮ


ZTRACENÝ BOD MRZÍ

 


V sobotu, ve 3. kole druhé nejvyšší celostátní soutěže mužů, si zlínští házenkáři odbyli letošní domácí prvoligovou premiéru v novém soutěžním ročníku 2021/2022.
V 1. kole měli hostit béčko extraligového Jičína, ale po vzájemné dohodě, bylo toto utkání přeloženo na sváteční 28. říjen od 15,00 hodin.

Sobotní duel měl ještě před vlastním zahájením z pohledu našeho družstva několik neznámých.
Trenér Jiří Mičola mohl sestavu na sobotní měření sil řešit až na pátečním večerním tréninku, protože ještě v průběhu týdne měl v družstvu nebývale mnoho marodů (J. Zaoral, T. Mokrejš, I. Jirák, D. Švehlák, D. Kolařík) a až páteční večer rozhodnul o těch, kteří obléknou v sobotu zlínský dres a o počtu dorostenců, kteří doplní mužský kádr.
Nakonec zůstali na marodce dva hráči (I. Jirák s D Kolaříkem) a sestavu doplnil dorostenec Adam HILL, který tak rozšířil původní dorostenecké trio (T. Mokrejš, M. Oškera, D. Švehlák) na kvartet.
 
Celek Strakonic patří k favoritům na postup do extraligy a pro mladé družstvo našich házenkářů měla být sobota doslova zkouškou ohněm.
Od první minuty se naši hráči svého staršího a zkušenějšího soupeře nezalekli a dá se říci, že ho svou hrou i překvapili.
První branka utkání padla sice do naší sítě, potom následovalo ještě vedení hostů 2:1, ale další minuty posadili na koně naše družstvo. V polovině prvního poločasu to bylo čtyřbrankové vedení zlínských barev 8:4 a později 11:7. V této době přiváděl hosty k zoufalství náš brankář Štěpán KRŮPA, kterému vyšel nadmíru úspěšně celý první poločas. Jen ze 7m hodů zlikvidoval za prvních třicet minut 3 pokusy hostujícího družstva. V závěrečné pětiminutovce první půle nakonec hosté prokázali svou zkušenost a poněkud zkorigovali náš náskok na poločasový dvoubrankový rozdíl 13:11. Dá se říci, že první poločas byl z naší strany v režii především Krůpy v brance, v obraně byli velice vidět Kolařík, Doležel a Šáš. Obranu hostů nejvíce zaměstnávali především ŠášDoleželem.
 
Druhý poločas začal opět první brankou v naší síti, ale vedení našeho družstva stále pokračovalo. Pohybovalo se sice v nižších brankových rozdílech (1 až 2 branky) a dvakrát došlo i na remizu (16:16, 21:21) až do zhruba padesáté druhé minuty utkání, kdy se hosté po dlouhé době dostali zase do vedení 22:21. Naopak byl to náš celek, který začal dohánět jednobranková vedení svého soupeře. Oba soupeři stříleli po jedné brance až do samotného závěru, kdy v posledních vteřinách utkání svou první brankou ve druhém poločase vyrovnal na konečných 26:26 Doležel.
Škoda té poslední osmiminutovky, kdy se našim hráčům přestalo dařit, poněkud polevili hlavně v obraně, Krůpova neskutečná úspěšnost z první půle podstatně poklesla (i když vychytal další sedmičku) a na drama bylo zaděláno. Naštěstí v útoku pokračovalo Šášovo zaměstnávání soupeřovy obrany z první půle (další 4 branky) a k němu se přidal se svým 100% proměňováním šancí dorostenec Oškera (4 branky).
Škoda, dva body byly velmi blízko. Ovšem s ohledem na potíže, s jakými se rodila sobotní sestava a ve které byli hned čtyři dorostenci a na kvalitu soupeře, je remíza určitě ziskem a dobrým vstupem do letošního soutěžního ročníku.
Naše družstvo získalo první letošní bod, 10. příčka v tabulce zůstává a máme výhodu jednoho utkání k dobru.
 
K dalšímu kolu cestují naši muži opět do Prahy do VRŠOVIC, kde hrají v sobotu 9. října od 17,00 hodin. Vršovice jsou zatím na 7. příčce tabulky se třemi body ze tří utkání.
 

              Handball PSG ZLÍN – HBC STRAKONICE „A“
                                       26:26 (13:11)

 
SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Krůpa, Jakšík, Zárecký – Kuzma, Mokrejš, Novák 2/2, Vavrys 3/2, Šáš 8, Švehlák 1, Hill, Oškera 4, Doležel 4, M. Kolařík 1, Tiller 1, Zaoral 2
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                   4
Strakonice      5 + ČK
 
SEDMIČKY:
Zlín                   6/4
Strakonice      5/1

Kompletní fotogalerie z utkání ZDE (foto JP)