PO ROČNÍ PŘESTÁVCE ZVOU MUŽI SVÉ FANOUŠKY DO SPORTOVNÍ HALY

VE ZLÍNĚ SE PŘEDSTAVÍ NEDÁVNÝ ÚČASTNÍK EXTRALIGY HBC STRAKONICE „A“

 
 
Sezóna 2020/2021 byla velmi brzy po jejím zahájení nejprve přerušena a později ukončena s anulovanými výsledky. Naši muži  stačili v té době odehrát pouze jedno utkání 2. kola Českého poháru (vítězstvím v Bohunicích 27:20 postoupili do 3. kola) a pouze jedno utkání 1. ligy (vítězství doma s Velkou Bystřicí 29:20), když další dvě prvoligová utkání byla pro pozitivní testy na coronavir u některých hráčů odložena a později s celou soutěží zrušena úplně.
Takže loňská sportovní sezóna 220/2021 znamenala pro naše družstvo pouze dvě soutěžní utkání.
 
Ve třetím kole letošního ročníku druhé nejvyšší celostátní soutěže – 1. ligy mužů, který je pro náš celek 5. ročníkem v prvoligové soutěži od sestupu z extraligy, se představí zlínským fanouškům jeden z nejvážnějších favoritů na postup zpět do extraligy a vítěz posledního odehraného předcovidového prvoligového ročníku 2019/2020, celek HBC STRAKONICE.
Naše družstvo v tomto ročníku a ve své čtvrté prvoligové sezóně po sestupu, obsadilo konečné 4. místo.
 
Naši sobotní hosté mají na svém kontě ze dvou kol plný počet bodů za vítězství ve Dvoře Králové 27:24 a doma nad Vsetínem 33:24.
V tabulce jsou díky skóre na 3. místě za Bystřicí p/H a vedoucí Litovlí. Všechna družstva mají po čtyřech bodech.
Na opačném pólu prvoligové tabulky, bez bodového zisku, je naše družstvo, které ale absolvovalo pouze jedno utkání minulý víkend v Praze, kde prohrálo s Chodovem 25:27. Utkání 1. kola, doma s béčkem extraligového Jičína, bylo odloženo na 28.10.2021 na 15,00 hodin.   
Našemu celku, díky nejlepšímu skóre z trojice bezbodových celků a zápasu k dobru, patří 10. příčka prvoligové tabulky. Za našimi hráči je jedenáctý Dvůr Králové a dvanáctý Náchod.
 
Stejně jako v utkání s Chodovem, bude mít trenér Jiří Mičola problémy se sestavou i pro letošní domácí premiéru.
Ke zraněným J. Zaoralovi, D. Kolaříkovi, T. Mokrejšovi a D. Švehlákovi přibyl po Chodově ještě také I. Jirák. Někteří zranění hráči ale už tento týden trénovali a o jejich startu rozhodne až páteční večerní trénink.
 

                               Handball PSG ZLÍN – HBC STRAKONICE

                                   Sobota 2. října 2021, 16,00 hodin

                                              Sportovní hala Datart ve Zlíně

 
Bylo by pěkné navázat na poslední vítězné domácí utkání z minulé sezóny (loni Velká Bystřice 29:20) a v nové sezóně začít domácím duely opět vítězstvím.

STRAKONICE jsou velmi silný soupeř a naši hráči by byli vděční za podporu a opravdu domácí diváckou kulisu.

                                P
řijďte povzbudit zlínské házenkáře v jejich letošní domácí premiéře.