Brankařka Karolína Jechová má svůj vzor

Devatenáctiletá odchovankyně zlínské házené Karolína Jechová dostává v letošní sezoně stále větší prostor v kategorii žen.


I pro mladou brankařku jsou těžká utkání s favority ostrou zkouškou. V Mostu na Karolínu Jechovou díky průběhu utkání vyšla dlouhá minutáž ve druhém poločase. A zhostila se jí se ctí. „Když jsem šla na hřiště, brala jsem to jako velkou zkušenost a výzvu nastoupit proti tak výborným hráčkám, reprezentantkám. Jejich střelba je extrémně rychlá a nikdy jsem se s takovou razancí nesetkala. Nervozita tam na začátku trochu byla, ale díky celému týmu, který mě podpořil, ze mě brzy opadla.“

„Moc mi pomáhá analýza střelby, na což jsem v mládežnických kategoriích nebyla zvyklá. Rozebíráme si z videa jednotlivé střelkyně. Soupeř Michalovce a jeho hráčky budou pro mě osobně opět nové. Věřím, že mě taková utkání mohou a budou posouvat nahoru. Do pátku mám co dělat, musím zase dokončit přípravu a vysledovat střelbu všech soupeřek, kterou společně řešíme s Míšou (Dederlovou), trenérkou gólmanek.

„Přeji si, abych svými zlepšujícími se výkony pomohla Zlínu k dobrým výsledkům. A určitě bych moc ráda někdy v budoucnu nakoukla do ženské reprezentace, ale vím, že mě čeká ještě spousta tvrdé práce. Chci se stále zdokonalovat a mám i svůj vzor. Je jím holandská brankařka Tess Wester, hodně ji sleduji a fandím," dodala K. Jechová.