MUŽI VEZOU Z PLZNĚ DVA BODY

PLZEŇ PŘINESLA MUŽŮM DVA BODY A 1. MÍSTO V TABULCE
 
S odhodláním, ale i určitým respektem k soupeři odjížděli v neděli brzy ráno zlínští házenkáři do Plzně k utkání 6. kola  prvoligové soutěže.
Respekt byl dán především jednou velkou neznámou – koho postaví trenér plzeňského béčka do zápasu z kádru mistrovského áčka, které hrálo také v neděli doma, ale dopoledne. Nakonec to byli tři hráči – brankář a dva hráči v poli.
Naopak náš kádr nebyl opět kompletní. Ve čtvrtek na tréninku se zranil Kafka a v sobotu v dorosteneckém utkání Mahdal. Ani jeden v neděli s družstvem do Plzně neodjel. Navíc Kočí se v sestavě objevil po nemoci a po čtrnácti dnech bez tréninku.
Na hřiště nastoupilo jen dvanáct hráčů v modrých dresech a první poločas jich dohrálo jen jedenáct. Necelých pět minut před koncem první půle šel pod sprchy Tejzr, který dostal přímou červenou kartu za obranný zákrok proti soupeři v rychlém útoku. Takže další oslabení.
První branku utkání vstřelili naši hráči, vedli 1:0 a své vedení po celých 60 minut hry neztratili, s výjimkou prvních sedmi minut, kdy domácí vyrovnávali na 1:1 a 2:2.
Naše družstvo, bez ohledu na vlastní oslabený kádr a naopak na posílenou sestavu domácích, nastoupilo k utkání maximálně odpovědně, koncentrovaně a s odhodláním, odvézt si z Plzně oba body. A opravdu pro to udělali všichni hráči bez výjimky všechno. Zahrál si celý kádr, všichni byli autory alespoň jedné branky - s výjimkou obou brankářů, kteří ale zase vychytali několik jasných brankových příležitostí soupeře.
Bylo to utkání nahorů/dolů a oba celky měli přes 70 útoků. O výsledku rozhodla naše podstatně vyšší – padesátiprocentní – úspěšnost při zakončování útoků. I když měli naši hráči o něco více technických chyb a tím zbytečných ztrát balonů, přece jen byli ve střelbě vždy úspěšnější.
V pravou chvíli se rozstřílel Doležel, který se doposud střelecky trápil, „letělo to“ Dobešovi, střelecky se neztratil Šáš ani Lefan (i když u něho jsme si letos už zvykli na vyšší brankové příděly), důležitými brankami Vavryse v řadě za sebou z kraje druhého poločasu odskočilo naše družstvo svému soupeři na rozdíl pěti branek, Buček svou aktivitou ve druhém poločase přímo asistoval u pěti branek, ale asi nejvíce překvapil celé družstvo a možná i sám sebe Kočí, který byl čtrnáct dnů nemocný a bez jediného tréninku absolvoval celé utkání. A to ve druhém poločase jako jediný pivot, protože vyloučený Tejzr už seděl v civilu na tribuně. Hrál obranu i útok a navíc s téměř stoprocentní střelbou – 7 pokusů = 6 branek. Klobouk dolů před jeho výkonem. Když už potřeboval opravdu na chvilku střídačku a odpočinek, nahradil ho na jeho postu Dobeš, který se i z pivota dokázal zapsat mezi střelce.
Vývoj utkání měli zcela ve své režii naši hráči. Po vyrovnaných prvních minutách odskočili svému soupeři na čtyři branky a tento rozdíl udržovali po většinu času první půle (8:4, 10:6, 11:7) a před koncem poločasu byl rozdíl pětibrankový (13:8, 14:9). V úplně posledních minutách soupeř trochu zazlobil a brankový rozdíl snížil na poločasové tři branky (15:12).
Druhý poločas měl podobný průběh s tím rozdílem, že naše družstvo si udržovalo bezpečný pěti až šesti brankový náskok (18:13, 23:17), který čas od času zvýšilo na sedm (25:18) až osm branek (27:19, 30:22). V posledních pěti minutách už byli domácí smířeni s porážkou a naopak naši hráči kontrolovali hru a zbytečně se už do ničeho nehnali i s ohledem na riziko zranění, které je pro naše družstvo v letošní sezóně strašákem.
Střed naší obrany byl pro soupeře velkým oříškem (Dobeš, Doležel, Kočí) – výškově, váhově, ale hlavně schopností blokovat střelbu spojek. Křídla také nenechala v obraně nic náhodě a nespoléhala na brankáře. No a oba brankáři se několikrát vyznamenali při likvidaci „tutovek.
 
Prostě vydařené utkání od první do poslední minuty, bez tradiční oddychové části našich hráčů, pohoda na hřišti, pohoda na střídačce. Pochvala pro celý kádr bez výjimky a to i z úst trenéra Budaye:
„Soutěž je vyrovnaná, ztratit se dá kdekoliv. Hlavně skalní prvoligové celky jsou doma nepříjemné a nerady prohrávají. Vedle týmového pojetí byla základem důsledná, organizovaná obrana a trpělivost v útoku. Kluci zápas skvěle zvládli takticky,"
 
 

Talent Škoda JS PLZEŇ B – HC ZLÍN        30:35 (12:15)
 

SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Šidlík – Buček 1, Vavrys 3, Šáš 4, Kočí 6, Balun 1, Doležel 5, Kolařík 1, Tejzr 1, Lefan 5/1, Dobeš 8
 
VYLOUČENÍ:
Plzeň 4, Zlín 1 + ČK
 
SEDMIČKY:
Plzeň 1/1, Zlín 1/1
 
Teď následuje čtrnáctidenní reprezentační přestávka, ve které naše družstvo odehraje na domácí půdě ve sportovní hale Euronics osmifinálové utkání Českého poháru s extraligovou Karvinou.
 
čtvrtek 17.11.2016, 19,00 hodin, ČP mužů, HC ZLÍN – HCB KARVINÁ
 
 
 
Další dvě utkání 1. ligy odehrají naši muži také na domácí půdě.
 
Neděle 13.11.2016, 16,00 hodin, HC ZLÍN – 1.HK DVŮR KRÁLOVÉ
Neděle 20.11.2016, 15,00 hodin, HC ZLÍN – SK VELKÁ BYSTŘICE