Ženy se připravují na top tým z Michalovců

Zlínské házenkářky hostí v  5. kole MOL ligy Michalovce, které vyzvou v sobotu 2. října od 18 hodin ve sportovní hale DATART.

Handball PSG Zlín – MŠK Iuventa Michalovce

Domácí tým dosud ze čtyř utkání nasbíral dva body za výhru se Stupavou a v tabulce mu patří 10. místo. Nejlepší střelkyní Zlína je s 16 brankami spojka V. Štipčáková.
Hosté jsou po čtyřech kolech zatím neomylní a s osmi body atakují z druhého místa Most, který má však odehraná dvě utkání navíc. Nejlepší střelkyní je N. Trúnková se 17 přesnými zásahy.

Zlínský tým v předcházejícím utkání v Mostu ukázal, že morální sílu má a zvládl s jasným favoritem odehrát vyrovnanou partii tři čtvrtiny. Na tento dílčí výkon se pokusí navázat s dalším top týmem.

 „. Los je neúprosný, po Mostu nás čeká další těžký soupeř, určitě neskládáme zbraně. Připravujeme se poctivě kondičně, herně i psychicky. Asi nebudeme v sobotu v plné sestavě, máme menší marodku. I s tímto faktem se musíme vyrovnat,“ řekl po středečním tréninku trenér Zlína I. Vávra.

„Na začátku soutěže byl pro nás los zdánlivě jednoduchý. Chtěli jsme uhrát více bodů a zároveň jsme si byli vědomi, že pokud nám nevyjdou první tři utkání, můžeme se trošku hledat. Naopak jsme svojí hrou v Mostu soupeře překvapili a sami si dokázali, že vnitřní sílu máme.  Ta by nám mohla pomoct zvedat se pozvolna nahoru,“ věří svému týmu trenér Zlína.