ČERNÁ MŮRA – CHODOV – PLATÍ DÁL


MUŽI HRÁLI PO 364 DNECH SVÉ PRVNÍ LIGOVÉ UTKÁNÍ

Před nedělním duelem v Praze s celkem CHODOVA, hráli naši muži prvoligové utkání naposledy doma 27. září 2020, ve kterém porazili Velkou Bystřici 29:20.
Po téměř roční pauze měli nastoupit k soutěžnímu utkání minulý týden na domácí půdě proti béčku extraligového Jičína, ale utkání bylo přeloženo na pozdější dobu.
Ostrý soutěžní start se nakonec podařil až tuto neděli 26. září, 364 dnů od posledního utkání o body!!!!!!!!!!!!!
 
Chodov byl a po neděli stále zůstává naší černou můrou – v Chodově jsme ještě nevyhráli.
Trenér Mičola má k dispozici pro letošní sezónu poměrně úzký kádr, který v současné době trápí poměrně velká marodka. Do Prahy ze zdravotních důvodů nemohlo odjet hned několik hráčů a proto soupiska na utkání čítala jen 9 hráčů a 2 brankáře.
 
Od první minuty utkání naše oslabená sestava úspěšně bojovala se soupeřem, který hrál doma, měl plnou střídačku a který to na Zlín umí. Výsledkem byla pěkná, bojovná házená s velmi vyrovnaným průběhem celého prvního poločasu, když se ve vedení střídala obě družstva o jednu či dvě branky. Lepší závěr prvních třiceti minut mělo naše družstvo, které vedení domácích 13:12 nakonec otočilo ve svůj prospěch a poločas vyhrálo 14:13.
 
Nástup do druhého poločasu měli lepší domácí, kteří třemi brankami otočili skóre na svou stranu a dostali se do vedení 16:14. Když se naše družstvo snažilo náskok domácích srovnat, začalo se na jejich brankovišti doslova jiskřit. Nejvíce to pociťoval zejména Radek Doležel, ale ani ostatní naši hráči nezůstali ušetřeni, když se snažili proniknout obranou domácích. Na straně Chodova sice sem tam přibyl dvouminutový trest, ale našim hráčům přibývaly šrámy. Bojovností jsme ještě dvakrát otočili vedení na svou stranu (19:17, 20:18), ale velmi tvrdé a až nevybíravé zákroky domácí obrany slavily úspěch. Naši hráči se trochu zalekli, udělali pár chyb, několikrát zbrkle vystřelili z nepřipravených pozic a co je zarážející, tyto zákroky našly pochopení i u rozhodčích.
Asi 10 minut před koncem utkání inkasoval úder do zad náš pivot Ivan Jirák a musel se nechat vystřídat. Tento zákrok domácí obrany, stejně jako řada dalších v průběhu druhého poločasu, zůstal bez trestu a my jsme přišli o pivota. Ivan se do hry už nevrátil, na střídačce mu začaly problémy s dýcháním a výsledkem bylo těsně před závěrečným hvizdem přerušení hry, ošetření našeho hráče, které nakonec skončilo voláním záchranné služby a odvozem Ivana na vyšetření do nemocnice.
Díky nevybíravé obranné hře, odskočil Chodov v posledních deseti minutách na největší brankový rozdíl (25:22, 26:23 a 27:24) a ty tři rozdílové branky domácím stačily na udržení náskoku a zisk obou bodů. Našemu družstvu se poslední brankou utkání podařila jen kosmetická úprava skóre na konečných 27:25 pro Chodov.
 
Takže černá můra jménem Chodov trvá stále, i po této neděli je náš bodový zisk z této haly nulový.
Našemu družstvu nelze upřít bojovnost a snahu, svému soupeři bylo více než vyrovnaným soupeřem i přes početní oslabení. Přes ztrátu bodů zaslouží celý kolektiv, který toto utkání absolvoval, uznání za bojovnost a poděkování za to, že nepodlehnul tvrdé hře domácích a byl ve hře až do samotného závěru zápasu.
 

                   TJ JM CHODOV A – Handball PSG ZLÍN
                                        27:25 (13:14)

 
SESTAVA STŘELCI BRANEK:
Krůpa 1, Jakšík – Kuzma 2, Novák 2, Vavrys 5/3, Šáš 3, Oškera 1, Doležel 3, M. Kolařík 2, Tiller 2, Jirák 4
 
VYLOUČENÍ:
Chodov   7 + ČK
Zlín           4
 
SEDMIČKY:
Lesana   3/2
Zlín          4/3