Hra žen v Mostu snesla v prvním poločase nejpřísnější parametry

Ve 4. kole MOL ligy se zlínské házenkářky utkaly se zvučným Mostem, s kterým i přes prohru dokázaly držet krok téměř čtyřicet minut.

DHK Baník Most – Handball PSG Zlín 40:26 (19:17)

Úvod utkání patřil Zlínu. Trpělivou hrou si i za podpory brankařky I. Blažkové udržoval dvou až tří brankový náskok. Hru zkušeně dirigovala na rozehrávce M. Kolářová. Ještě ve 25. minutě byl stav nerozhodný 14:14. V závěru poločasu domácí tým lehce odskočil.

V úvodu druhé půle ještě Zlín bojoval o co nejlepší výsledek, do branky se dostala i dorostenka K. Jechová, která se hned uvedla několika úspěšnými zákroky. Ani ona poté nedokázala zabránit smršti střel, převážně z rychlých útoků.

„Byli jsme si vědomi síly Mostu, jako vždy jsme se celý týden poctivě připravovali. Oproti předešlým kolům jsme velmi dobře vstoupili do utkání, troufnu si říct, že jsme soupeře zaskočili. V podstatě jsme téměř celý první poločas drželi vedení na naší straně.  V prvních třiceti minutách snesla naše hra ty nejpřísnější parametry,“ hodnotil utkání trenér Zlína I. Vávra.

„Ve druhé půli jsme ale udrželi krok se soupeřem pouze sedm minut. Poté se už naplno projevila síla Mostu. Několik sporných rozhodnutí rozhodčích a naše individuální chyby dostaly soupeře na koně a nekompromisně nás trestal z rychlých útoků. Tímto si vytvořil pohodlný náskok a utkání se již jen dohrávalo,“ pokračoval v hodnocení I. Vávra.

„Ukázali jsme, že jsme na dobré cestě a že máme do budoucna na čem stavět. Pokud se poučíme z chyb a budeme vnímat to pozitivní, co nám utkání ukázalo, jsem přesvědčen, že se budeme stále posouvat výkonnostně nahoru. Myslím, že po předvedených čtyřiceti minutách mi holky již uvěří, že se dá hrát s každým soupeřem beze strachu o výsledek. Také jsem velmi rád, že dnes některé individuální výkony dosáhly parametrů, které očekáváme. Konečný výsledek je v porovnání s naší předvedenou hrou příliš krutý a neodpovídá průběhu utkání, ale takový už je sport. Za předvedený výkon holkám blahopřeji a děkuji, dnes jsme opravdu bojovali jako tým,“ dodal zlínský kouč.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, K. Jechová - V. Štipčáková 6/5, L. Fleková 4, M. Kolářová 3, N. Herbočková 3, M. Daňková 2, Z. Dufková 2, L. Polomíková 2, N. Gärtnerová 2, M. Sekulová 1, A. Protivánková 1, K. Ševčíková, L. Holíncová, K. Sedláčková

Branky DHK Most: V. Smetková 6, L. Mikulčík 5, A. Stříšková 7/3, V. Andrýsková 4, Ch. Cholevová 4, T. Šutranová 3, L. Jungová 2, M. Holanová 2, T. Eksteinová 2, M. Polášková 2, V. MIkulášková 1, P. Maňáková 1, A. Pazderová 1

Sedmičky: 3/3 - 5/5, vyloučení: 6 - 6, rozhodčí: M. Hájek, T. Kozler