Ženy se utkají s mistrovským Mostem

 Zlínské házenkářky zajíždí ve 4. kole MOL ligy do Mostu, kde odehrají v sobotu 25. září od 17:30 hodin utkání s aktuálně druhým celkem tabulky.

DHK BANÍK MOST – HANDBALL PSG ZLÍN
 

Domácí tým si udržuje dlouhodobě vysokou výkonnost a pravidelně sbírá nejvyšší mety, již osmkrát slavil titul mistra ČR. I letos má ve svém kádru ostřílené hráčky na všech postech, včetně golmanského. Mezi nejlepší střelkyně patří CH. Cholevová (24 branek), A. Stříšková (16) a I. Korešová (Luzumová – 13 branek). Most dosud odehrál v mezinárodní soutěži čtyři utkání s bilancí tří výher a jedné prohry s Michalovcemi 25:27.
 
Zlínský tým na úvod soutěže uspěl doma se Stupavou 34:16, poté těsně prohrál 20:21 v Kynžvartu.  V tomto týdnu má tým trenéra I.  Vávry navíc těžkou úlohu. Co nejrychleji zapomenout na domácí prohru s Hodonínem 19:23 a soustředit se na novou výzvu v podobě Černých andělů. V sestavě Zlína mohou nastat v utkání s Mostem částečné korekce.
 
Úspěšnou střelkyní Handball PSG Zlín v utkání s Hodonínem byla s pěti trefami na levém křídle N. Herbočková, aktuálně vévodící s 11 brankami střelkyním Zlína. Její individuální výkon bohužel zastínil celkově nevydařený zápas. 
 
„V utkání s Hodonínem nám chyběla hlavně odvaha a bojovnost, nehrály jsme s plným nasazením a už vůbec se nám nedařilo plnit pokyny trenéra. Pevně věřím, že jsme se z daných chyb poučily a takový výkon nás všech se už v následujících zápasech nebude opakovat,“ řekla jednadvacetiletá odchovankyně zlínské házené, která je patriotkou svého klubu.
 
„Studuji druhým rokem na vysoké škole Mendelova univerzita Brno, obor regionální rozvoj. Skloubit školu s házenou je pro mě těžké, jednak kvůli náročnému rozvrhu a dojíždění na tréninky zpět do Zlína, tak abych se udržela v herní a fyzické kondici,“ dodala N. Herbočková.