Ženy vyzvou doma Hodonín

Zlínské házenkářky čeká v sobotu od 18 hodin utkání 3. kola MOL ligy, kdy ve sportovní hale DATART hostí Hodonín.

HANDBALL PSG ZLÍN – HK HODONÍN

Domácí mají zatím ze dvou zápasů dva body a patří jim šesté místo v tabulce. Soupeř ještě na body nedosáhl a je na poslední příčce. Nejlepšími střelkyněmi Zlína jsou zatím M. Kříčková s osmi a V. Štipčáková se sedmi brankami. Střelkyním Hodonína vévodí K. Cygan se sedmi brankami.

Zlínský tým nehodlá v sobotním utkání ponechat nic náhodě, po smolném závěru v Kynžvartu (21:20) je znovu naladěn na vítěznou notu. V probíhajícím týdenním cyklu dělá pro úspěch maximum.

K utkání zve všechny fanoušky zlínské házené brankařka Iveta Blažková, která v Kynžvartu podala výborný výkon a za Hodonín v minulosti odchytala nespočet utkání.

„Zápas s Hodonínem bude pro nás těžkou zkouškou po tak vypjatém zápase v Kynžvartu, který pro nás bohužel nedopadl podle očekávání. Každá z nás na ploše nechala všechno. Já doufám, že půjdeme do zápasu se stejným odhodláním, jako do minulého. Vzaly jsme si z toho poučení a teď jsme připraveny posbírat další body. Pokusíme se do zápasu s Hodonínem šlápnout už od začátku. Soupeře nesmíme podcenit a chceme hrát zodpovědně až do konce,“ hecuje na dálku spoluhráčky zlínská golmanka.

 „S trenérem Vávrou jsme udělali společně velký kus práce. Pořád je na čem pracovat, všechny se snažíme vydat ze sebe to nejlepší a být přínosem pro celý tým. To je v kabině cítit. Hodně nám golmankám pomáhá trenérka brankařek Míša Dederlová. Díky ní se zlepšujeme nejenom po výkonnostní stránce ale i mentálně. Probíráme s ní jednotlivé zákroky a zlepšujeme se, jak bylo vidět i v posledním zápase v Kynžvartu. S trenérem Vávrou probíráme spíše věci týkající se obrany, aby šlapala, jak má,“ dodala I. Blažková.