Ženy jedou na horkou půdu Kynžvartu

Házenkářky Handball PSG Zlín jedou v sobotu 11. září k druhému utkání MOL ligy, v němž od 16 hodin změří síly s dalším nováčkem soutěže.

HÁZENÁ KYNŽVART - HANDBALL PSG ZLÍN

 Již v úvodním kole se domácí tým prezentoval sympatickým výsledkem 26:23 u favorita soutěže v Dunajské Stredě. Hosté též splnili papírovou roli favorita a doma porazili Stupavu 34:16. Na soupisce Kynžvartu figuruje více známých jmen, včetně bývalého trenéra Zlína P. Sabadky. Mezi opory týmu by měly patřit M. Weisenbilderová, A. Patrnčiaková, V. Dvořáková, K. Königová, N. Švihnosová a v neposlední řadě i brankařka A. Zuzánková.

Oproti úvodnímu soutěžnímu utkání budou v sestavě Handball PSG Zlín menší korekce.

"Všichni cítíme, že domácí půda Kynžvartu bude pro soupeře velmi horká. Účast v mezinárodní soutěži je pro lázeňské město historickým milníkem. I podle přípravných utkání je vidět, že klub Kynžvart udělal velký kus práce směrem nahoru. Přestože jsou domácí papírově nováčkem, rozhodně takto k němu v přípravě k utkání nepřistupujeme. Je to pro nás soupeř jako každý jiný a musíme se mít na pozoru, " je si vědomý síly soupeře zlínský kouč I. Vávra.

"Kynžvart posílily hráčky i se zahraničními zkušenostmi a ostřílený trenér Sabadka týmu určitě vtiskne svou tvář a dokáže hráčky kvalitně připravit. Což potvrdil už v úvodním utkání s Dunajskou Stredou. Nicméně my neslevíme a svůj letošní cíl neměníme. Ke každému utkání se stavíme stejně a chceme jednoznačně i tentokrát zvítězit," povzbuzuje na dálku svůj tým I. Vávra.