Ženy se výhrou se Stupavou naladily na další kolo

Zlínské házenkářky si splnily dílčí cíl a s přehledem vybojovaly doma první body do tabulky MOL ligy. 

HANDBALL PSG ZLÍN - AHT HC TATRAN STUPAVA 34:16 (17:9)


Nováček soutěže držel s domácími krok do osmé minuty za stavu 4:3. Sérií čtyř branek během tří minut Zlín navýšil skóre na 8:3 a převzal otěže utkání do svých rukou. Do hry se postupně zapojovaly všechny hráčky. Již první poločas nastolil na lavičce Zlína potřebný klid a byl základem druhé půle a zároveň celého utkání. V brance začínala I. Blažková, ve druhé půli dostala příležitost i dorostenka K. Jechová. Obě golmanky podaly zodpovědný výkon.
 
"Šli jsme do utkání s absolutně neznámým soupeřem, nicméně s přesvědčením, že máme svou kvalitu. Chvilinku jsme se na hřišti rozkoukávali, ale zhruba  od deváté minuty jsme na hřišti jasně dominovali. Jsem nesmírně rád, že jsme do soutěže vstoupili důležitými dvěma body. Čeká nás ale ještě spousta práce, nesmíme se nechat ukolébat vysokým vítězstvím. V týmu jsme si jasně vytyčili náš cíl, k jehož dosažení je ještě daleko. Velká pochvala patří celému týmu. Doufám, že svými výkony přilákáme do ochozů více diváků. Chtěl bych zároveň popřát soupeři mnoho úspěchů v soutěži," zhodnotil utkání zlínský kouč Ivo Vávra. 

"Nevěděli jsme co od soupeře čekat, splnili jsme si společný cíl a vše, co bylo před utkáním řečeno v šatně. I když tam bylo pár chyb, dokázaly jsme se na hřišti podpořit. Výkon byl z naší strany určitě bojovný a nabudilo nás to do dalšího kola," byla po utkání spokojená pivotmanka Monika Kříčková. 

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, K. Jechová - N. Herbočková 5, M. Kříčková 4, K. Ševčíková 4, M. Daňková 4, Z. Dufková 3, M. Kolářová 3, L. Polomíková 3, L. Fleková 2, M. Sekulová 2, V. Štipčáková 1, N. Gärtnerová 1, K. Sedláčková 1, L. Holíncová 1

Sestava a branky TJ Tatran Stupava: J. Mozoľová,  - P. Bahorecová 4, I. Gašperková 3, H. Galková 3, P. Tornócziová 2, M. Novsadová 1, E. Slováčková 1, R. Gašperková 1, N. Palušová 1, H. Karkušová, M. Záhradná, M. Štrbáňová, S. Gálová, A. Schwarzová, K. Griffiths

Sedmičky: 1/1 - 3/2, vyloučení: 4 -4, rozhodčí: P. Fukala, R. Mohyla, diváků: 99

Kompletní fotogalerie ZDE (foto JP)