Ženy odstartují MOL ligu se Stupavou

Po mimořádně extrémním ročníku ženské mezinárodní soutěže je MOL liga 2021/2022 na prahu dalšího. O to více snad bude zajímavější a přinese spoustu sportovních zážitků. Ženy Handball PSG Zlín se utkají v 1. kole s nováčkem soutěže, Stupavou. Sportovní klání vypukne v sobotu 4. září od 18 hodin ve sportovní hale DATART.

 

HANDBALL PSG ZLÍN - AHT HC TATRAN STUPAVA

Kouč Ivo Vávra si je s celým týmem moc dobře vědomý důležitosti utkání. "Na doladění nám zbývají dva dny tréninkového procesu. Každý vstup do soutěže je stěžejní pro tým hlavně pro psychickou pohodu. Mírná přirozená nervozita a očekávání tam samozřejmě jsou. Děláme pro to v trénincích i mentální přípravě maximum. Velký důraz kladu na regeneraci a budu i v této oblasti nepříjemný pes. Kádr máme dostatečně široký, pár drobných změn oproti loňské sezoně tu je. Vidím v mladém týmu kolektivní vnitřní sílu a panuje zde zdravá konkurence. Do úvodního zápasu jdeme s jasným cílem vyhrát," řekl trenér Zlína I. Vávra.  

Předsezónní přípravou žen Handball PSG Zlín prošly brankařky: Iveta Blažková, Karolína Jechová, Kristýna Stojarová z dorostu, (v samotném závěru se do přípravy zapojuje i další dorostenka Denisa Rafajová), spojky: Michaela Daňková, Lucie Fleková (Kunovice), Natálie Gärtnerová (po kratší pauze a angažmá v Hodoníně), Laura Holíncová, Vendula Hubová (po zranění a návratu ze Slavie), Michaela Kolářová, Kateřina Křižanová, Karolína Ševčíková, Veronika Štipčáková, pivoti: Monika Kříčková, Zuzana Dufková (návrat do mateřského klubu po studiích a zaměstnání mimo Zlín), Jana Klinkovská, křídla: Natálie Herbočková, Lucie Polomíková, Kristýna Sedláčková, Michaela Sekulová, Lenka Sekulová (po zranění).

Odchody: pivot Barbora Zemanovičová (Slavia Praha), Eva Minárčiková (ukončení kariéry), křídlo Eva Chludová (Otrokovice), spojka Gabriela Nygrýnová (ukončení kariéry), brankařky Žaneta Stojarová (ukončení kariéry, Jana Vašulková (přerušení kariéry), Andrea Vařechová (přerušení kariéry).