Ženám nevyšel úvod utkání s Plzní

Zlínské házenkářky zakončily sezonu 2020/2021 MOL ligy v play-out prohrou.

Handball PSG Zlín – DHC Plzeň 24:27 (9:14)

Netradiční sezona v podobě všemožných omezení přinesla v samotném závěru rozvolnění a do hlediště se tak dostali diváci. Zlínský tým nastupoval k utkání s odhodláním rozloučit se s věrnými fanoušky výhrou. Na domácí viditelně dolehla nervozita a úvod utkání nezvládl. V 9. minutě svítil na ukazateli skóre stav 0:6. Hosté hráli v absolutní pohodě a výborným výkonem jim kryla záda golmanka K. Řezáčová.

Ve zlínské brance měla těžkou pozici I. Blažková, která i přes pár slibných zákroku nezabránila divokému začátku. Po osmém obdrženém gólu ji  střídala J. Vašulková, které se dařilo hostující plzeňský rychlík brzdit.  Za stavu  2:9 zlínské házenkářky přepnuly na vyšší  rychlost, zpřesnily střelbu a  během osmi minut, kdy soupeř neskóroval, vstřelily pět branek a dotáhly se na 7:9. Zbývající úsek do poločasu patřil opakovaně hostům.

Ve druhém poločase Zlín stále jen dotahoval, ale tentokrát na soupeře nestačil. V plzeňském dresu střelecky vynikla spojka L. Galušková, která těžila z připravených pozic celého týmu.

„Takto jsme si rozhodně konec sezony nepředstavovali. Byli jsme všichni natěšení, že bude v hledišti konečně divácká podpora. Za dnešní výkon, nebo spíše přístup v úvodu zápasu bychom zasloužili výprask. I když jsme dotahovali, chybami jsme se zase připravili o případné srovnání. Je potřeba věci z tréninků kompletně přenést do hry, protože vidíme, že některé hráčky potenciál mají, ale nedaří se jim vždy jej patřičně prodat,“ řekla trenérka Kolářová.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, J. Vašulková, A. Vařechová – M. Daňková 5/1, B. Zemanovičová 4, M. Sekulová 4, V. Štipčáková 3, K. Sedláčková 3, N. Herbočková 2, L. Polomíková 2, G. Nygrýnová 1, M. Kolářová, M. Kříčková, K. Ševčíková, L. Holíncová, J. Klinkovská

Branky DHC Plzeň: L. Galušková 9, A. Vlachová 5/3, P. Lásková 3, H. Formanová 3, S. Kantnerová 3/1, A. Šmrhová 2, D. Galušková 1, P. Kepková 1
Sedmičky: 3/1 – 3/3, vyloučení: 4 – 2, rozhodčí M. Valášek, J. Vychodil
Kompletní fotogalerie z utkání ZDE (foto Jaroslav Pavlík)