Ženy v Písku nasbíraly chyby na dva zápasy

Zlínské házenkářky neuspěly v předposledním utkání play-out MOL ligy s Pískem.

Sokol Písek  - Handball PSG Zlín 26:24 (17:13)

Do 11. minuty bylo utkání jako na houpačce. Hra měla tempo a oba týmy se přetahovaly o vedení. Od stavu 7:7 se domácím dařilo odskočit na 10:7 a celé utkání si udržovali vedení. V první půli začínala ve zlínské brance A. Vařechová, po desáté obdržené brance ji vystřídala dorostenka K. Jechová, která se zhostila sympaticky premiéry v nejvyšší ženské kategorii. V závěru poločasu okusila razanci střel i ze sedimetrového hodu, kdy dostala míčem do obličeje. Tuto ránu rozhodčí vyhodnotili tak, že autorka T. Pokorná putovala s červenou kartou do hlediště a otřesená mladišká brankařka Zlína na střídačku
 k ošetření.

Zlínskou svatyni tak znovu skvěle hájila A. Vařechová, která svým výkonem navázala na utkání v Hodoníně, kdy dosáhla shodně úspěšnosti téměř padesát procent.

V utkání play-out se hosté snažili o rychlý přechod, ale z přemíry snahy často zbytečně chybovali. Ani ve druhé půli se Zlínu nedařilo hru více uklidnit a kupil chyby. Přesto se dokázal dotáhnout až na rozdíl dvou branek, ale Písek vedení udržel a v konečném zúčtování se dostal o bod před Zlín.

Velkou aktivitu vykazovaly ve zlínském dresu všechny spojky, jimž vévodily K. Ševčíková a V. Štipčáková, v pivotu se dařilo zejména M. Kříčkové..

"Museli jsme se vypořádat s absencemi v sestavě, mladé hráčky se s tím popraly vcelku dobře. Obrana nebyla špatná, po zisku míčů jsme se stále snažili o rychlé brejky. V útoku nám vyšly akce po ukázkových dohrávkách do vyložených šancí. Škoda, že jsme vytvořili tolik technických chyb a míče jsme tak byli nuceni vracet soupeři," řekl po utkání trenér M. Kolář.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: A. Vařechová, K. Jechová - K. Ševčíková 5, M. Kříčková 5, V. Štipčáková 4/2, M. Daňková 3, L. Holíncová 2, N. Herbočková 2, M. Sekulová 1, B. Zemanovičová 1, K. Sedláčková 1, L. Polomíková, E. Chludová, J. Klinkovská, M. Kolářová