Ženy uspěly v Plzni

Zlínské házenkářky odehrály další kolo play-out MOL ligy v Plzni, kde vybojovaly výhru a stále se drží v čele mini tabulky. 

DHC Plzeň - Handball PSG Zlín 23:31 (8:11)


Hostující tým nastupoval k utkání s vědomím nápravy po nevydařeném zápasu doma s Pískem. Při absenci brankařek I. Blažkové a Ž. Stojarové začínala ve zlínské brance J. Vašulková, která dělala soupeřkám velké problémy. Vychytala spoustu stoprocentních šancí a svým výkonem povzbudila svoje spoluhráčky. Utkání mělo maximální nasazení na obou stranách, i když si oba týmy již předem zajistily účast v mezinárodní soutěži i pro příští sezonu. 

Ve druhé půli Zlín pokračoval  v nátlakové házené a navyšoval skóre. V postupné fázi se o branky postaraly hráčky ze všech postů. J. Vašulková navázala na zodpovědný výkon z první půle a pomohla k výraznému náskoku. Do hostující branky se tak v závěru dostala i A. Vařechová, která úspěšně udržela nastolený brankařský trend.  

"Dnes můžeme být s nasazením i hrou spokojeni. Dařilo se nám v obraně, což je vždy základ a pokud přes ni něco prošlo, brankařky si s tím poradily. Zejména Janě Vašulkové patří obrovská pochvala. Spojky se více prosazovaly i ze střední vzdálenosti, což nám často v jiných utkáních chybělo. Jsme spokojeni a naladěni na úterní utkání v Hodoníně. V pondělí absolvujeme opět povinné testování, ranní trénink vynecháme a odpoledne budeme mít lehčí střeleckou fázi," řekla po utkání trenérka Zlína H. Kolářová. 

V utkání Zlínu chyběly vedle již zmiňovaných brankařek spojky G. Nygrýnová s J. Hvozdenskou. 

Po krátké pauze odehrají házenkářky Handball PSG Zlín odvetu play-out v Hodoníně hned v úterý 18. května od 17:30 hodin. 

Sestava a branky Handball PSG Zlín: J. Vašulková, A. Vařechová - V. Štipčáková 6, M. Kolářová 5, N. Herbočková 4, M. Daňková 4, E. Minárčiková 4/2, M. Sekulová 2, M. Kříčková 2, K. Sedláčková 2, L. Holíncová 1, L. Polomíková 1, K. Ševčíková, B. Zemanovičová

Branky DHC Plzeň: D. Franzová 5/2, A. Patrnčiaková 5/1, A. Vlachová 3/1, S. Kantnerová 2, K. Königová 2, D. Galušková 2/1, A. Šmrhová1, L. Galušková 1, V. Dvořáková 1, P. Lásková 1

Sedmičky: 6/5 - 6/3, vyloučení: 6 - 3, rozhodčí: P. Halada, J. Kosmák

Utkání play-out: Sokol Písek - HK Hodonín 35:25

Utkání play-off: Zora Olomouc - DHC Slavia Praha 27:25, do finále postupuje Slavia
DHK Baník Most - DHC Sokol Poruba 26:18, do finále postupuje Most