Ženy neměly v utkání s Pískem svůj den

Zlínské házenkářky prohrály ve druhém utkání play-out MOL ligy doma s Pískem.

Handball PSG Zlín - Sokol Písek 19:29 (8:11)

V sestavě Zlína oproti předcházejícímu utkání figurovaly brankařka J. Vašulková a spojka G. Nygrýnová. Na soupisce chyběla E. Minárčiková. Hráčky Písku byly namotivované a udávaly tempo zápasu. V šesté minutě vedly 0:3, v 15. minutě byl stav 3:6 pro hosty. Do branky se postavila na úvod A. Vařechová, jíž obrana moc nepomáhala. Po devátém obdrženém gólu ji střidala I. Blažková, která svými zákroky soupeřky přibrzdila a za posledních 12 minut do konce poločasu inkasovala jen dvakrát. Hostům výborně chytala L. Preslová. Domácím střelkyním tentokrát nic moc nevycházelo, včetně sedmimetrových hodů Celkově byla hra Zlína neuspořádaná a soupeři naopak vyšlo všechno na co sáhl. Přesto byl poločasový výsledek ještě přijatelný.

Ve druhé půli již úřadovaly převážně házenkářky Písku a šly si pro jednoznačné vítězství, které bylo zasloužené. Domácí celek neproměnil celkem pět sedmimetrových hodů. Zlín tak musí rychle na nepovedené utkání zapomenout a přepnout na další víkendový zápas v Plzni.

Zlínu zatím patří první příčka v tabulce play-out, dosud uhrál 17 bodů, Písek se na něj dotahuje s 16 body. Plzeň má s jedenácti body náskok před posledním Hodonínem, který nasbíral pouhé čyři body.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: A. Vařechová, I. Blažková, J. Vašulková - M. Daňková 4/3, J. Hvozdenská 3, V. Štipčáková 2, K. Ševčíková 2, M. Kolářová 2, M. Kříčková 2, N. Herbočková 1, M. Sekulová 1, L. Holíncová 1, B. Zemanovičová 1, G. Nygrýnová, L. Polomíková, K. Sedláčková

Branky Sokol Písek: T. Pokorná 10/2, K. Kubišová 5, A. Dolejšová 4, A. Stellnerová 3, M. Boorová 2, J. Chlupová 2, K. Chudá 1, M. Pešková 1, B. Velková 1

Sedmičky: 8/3 - 3/2, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: P. Kichner, M. Vacula

Fotogalerie z utkání ZDE (foto JP)

Další utkání play-out: HK Hodonín – DHC Plzeň 21:25 (8:12)

Play-off 1. utkání: DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc 24:22 16:11), DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 21:23 (12:12)