Ženy potvrdily své postavení jasnou výhrou s Hodonínem

Zlínské házenkářky zvládly první utkání play-out na výbornou, když vyhrály doma s Hodonínem.

Handball PSG Zlín - HK Hodonín 28:17 (15:10)

Úvodní utkání play-out zvládl lépe domácí tým, i když se během sedmnácti minut trápil s koncovkou. Na stavu 6:6 měla velkou zásluhu hostující brankařka B. Zichová, která likvidovala svými zákroky vyložené šance ze šestky a z rychlých útoků. Ve zlínské brance se taky podařilo vytáhnout několik výborných zákroků I. Blažkové. Po sedmé obdržené brance ji vystřídala J. Vašulková. Na spojce se chytla K. Ševčíková, rychlost a razanci střelby ukázala M. Sekulová. Čtyři branky si rozdělily pivotky M. Kříčková s B. Zemanovičovou. M. Daňková přidala další tři branky. O gólové přihrávky se postaraly všechny spojky na hřišti, zejména V. Štipčáková s L. Holíncovou.

Druhý poločas již byl plně v režii Zlína, který pokračoval v kvalitní souhře obrany a náporu z rychlých útoků, v nichž se prosazovaly K. Sedláčková s V. Štipčákovou. J Vašulková zodpovědně dochytala utkání až do konce a domácí házenkářky se mohly radovat z první zasloužené výhry v play-out.

Vzhledem k započítání bodů i ze základní části vede Zlín v minitabulce se sedmnácti body před druhým Pískem (14 b.), třetí Plzní (9 b.) a posledním Hodonínem, který má zatím jen body 4. Ženy Handball PSG Zlín tak již mají zajištěnou účast v dalším ročníku MOL ligy.

"Začátek byl trošku upracovaný, bylo tam hodně neproměněných šancí, které jsme si ze zabezpečené obrany dokázali nachystat. Navíc jsme se zbytečně rychle zbavovali míče nepřesnými přihrávkami a dalšími technickými chybami. Postupně se hra uklidnila a měli jsme ji pod kontrolou. V dalších zápasech si můžeme hru naplno užívat, řekla spokojená trenérka H. Kolářová.

V utkání chybělo ze zdravotních důvodů trio A. Vařechová, G. Nygrýnová a L. Polomíková. Premiéru v MOL lize si na hřišti v závěru utkání užila i  pivotka J. Klinkovská.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, J. Vašulková, Ž. Stojarová - K. Ševčíková 5, M. Sekulová 4, K. Sedláčková 4, M. Daňková 4/2, L. Holíncová 3, V. Štipčáková 3, M. Kříčková 2, B. Zemanovičová 2, N. Herbočková 1, M. Kolářová, E. Minárčiková, J. Hvozdenská, J. Klinkovská

Branky HK Hodonín: N. Kalinová 4/2, S. Drexlerová 3, Š. Pospíšilová 2, K. Malecká 2, L. Krejčíková 2, P. Jadamíková 2, K. Cygan 1, B. Vavroušková 1

Sedmičky: 3/2 - 2/2, vyloučení: 4 - 0, rozhodčí: P. Halada, J. Kosmák

Fotogalerie z utkání ZDE (foto JP)

Ve druhém utkání play-out remizoval Sokol Písek s DHC Plzeň 22:22 po poločase 13:11.