V SOBOTU UZAVŘOU NAŠE ŽENY SVOU ZÁKLADNÍ ČÁST MOL LIGY
K POSLEDNÍ DOHRÁVCE ZÁKLADNÍ ČÁSTI SOUTĚŽE PŘIJEDOU MICHALOVCE
 

                 Handball PSG ZLÍN – Iuventa MICHALOVCE
                       sobota 24. dubna 2021, 17,00 hodin

 
 
Podzimní 6. kolo nejvyšší soutěže žen čekalo na zlínské házenkářky až na konec dubna letošního roku. Vlivem Covidové pandemie bylo toto utkání několikrát odkládáno a tento týden v sobotu konečně ve zlínské sportovní hale přivítáme přední slovenský celek současného soutěžního ročníku, několikanásobného vítěze této mezinárodní soutěže a účastníka evropských pohárů – celek MICHALOVCŮ.
 
Z pohledu našeho družstva toto sobotní utkání už nemůže nic změnit na jeho tabulkové pozici ve společné soutěži (8. místo), ani na konečném umístění mezi českými družstvy pro rozlosování nadstavbové části (5. místo).
Naše družstvo obsadí pro nadstavbu letošního ročníku vedoucí pozici skupiny, která bude dál bojovat o konečné umístění na 5. až 8. místě mezi českými celky (Zlín, Písek, Plzeň, Hodonín).
Protože byly všechny ostatní nižší soutěže v tomto soutěžním ročníku zrušeny, odpadla tím pádem také plánovaná baráž, která měla rozhodnout o sestupujícím celku z MOL ligy a naopak o postupujícím celku z 1. ligy.
Podle výsledků a výkonů, hlavně v jarní části soutěže, mohou naše ženy v závěrečné nadstavbové části hrát absolutně v klidu a bez obav o svou extraligovou příslušnost. Díky bodovému zisku ze základní části si mohou v nadstavbě jen upevnit své postavení pátého nejlepšího družstva v ČR v sezóně 2020/2021.
 
Michalovce naopak mohou ještě ovlivnit postavení družstev na prvních třech místech společné soutěže (Most, Dunajská Streda, Michalovce).
Stejně jako Mostu, se kterým bojují o celkové prvenství v letošním ročníku MOL ligy, chybí také Michalovcům tři dohrávky a každé zakolísání by nahrálo soupeři. Proto přijedou Michalovce do Zlína určitě v kompletní sestavě a v samotném utkání nic nechají náhodě.
V letošním únorovém prvním vzájemném utkání v Michalovcích prohrála naše děvčata po statečném boji o sympatických pět branek 23:28 a po velmi dobrém prvním poločase, kdy bylo naše družstvo několikrát ve vedení (1:0, 8:7, 9:7, 10:7, 10:8, 10:9, 11:9, 11:10) a který nakonec vyhrál vysoký favorit o jedinou branku 13:12.
 
Možná bude o vítězi celé MOL ligy 2020/2021 rozhodovat až vzájemný duel Michalovců a Mostu, který je naplánovaný na 1. května a ve kterém budou mít výhodu domácího prostředí právě Michalovce.
 
Věříme, že naše děvčata svému soupeři v sobotním utkání nic nedarují zadarmo, že svého soupeře patřičně potrápí a že tohoto utkání využijí ke zvýšení svého sebevědomí pro další boje v závěrečné nadstavbě.
 

Takže – holky bojovat a držíme palce, aby jarní bodové zisky pokračovaly i nadále.

 

Program našeho družstva v nadstavbě o 5. až 8. místo v ČR:

Nadstavba (play-out) se hraje dvoukolově doma/venku.
Soupeři jsou určeni podle postavení v tabulce po základní části a sled utkání podle Bergerových tabulek.
 
SO        1. 5.              doma             17,00 hodin             1. kolo                       Hodonín
SO        8. 5.              doma             17,00 hodin             2. kolo                       Písek
SO      15. 5.              venku                                                  3. kolo                        Plzeň
ST       19. 5.              venku                                                  4. kolo                        Hodonín
SO      22. 5.              venku                                                   5. kolo                        Písek
NE      30. 5.              doma             17,00 hodin              6. kolo                       Plzeň