Ženy obraly o body Porubu

Zlínské házenkářky uhrály body doma s Porubou ve 26. kole MOL ligy.

Handball PSG Zlín - DHC Sokol Poruba 32:23 (14:13)

S drobnými změnami v sestavě oproti utkání v Prešově se Zlín pustil do soupeče s vervou. Domácí branku hájila A. Vařechová. Zlínský tým měl výborný nástup do utkání, vedl 3:1. Soupeř skóre srovnal, v 8. minutě byl remizový stav 4:4. Domácí si vytvořili čtyřbrankový náskok 8:4 a vypadalo to, že Poruba není v optimální formě. Přesto se dokázala vzchopit a před odchodem do šaten se dotáhla na nejtěsnější rozdíl. Střelecky se nejvíce na dílčím vedení podílely M. Kříčková se čtyřmi brankami a N. Herbočková měla tři přesné zásahy. Dvě sedmičky proměnila zkušeně E. Minárčiková.

Po přestávce Poruba srovnala, až ve 42. minutě se mohl Zlín znovu radovat ze slibného náskoku 21:16. Po zbytek utkání domácí tým dominoval a za výhrou si šel zodpovědně z obrany. Ve druhé půli se rozstřílela M. Daňková, stoprocentní byla se třemi zásahy křídla N. Herbočková s M. Sekulovou. Výbornými zásahy se v průběhu utkání prezentovala A. Vařechová.

"Podařilo se nám navázat na vítězné utkání v Prešově, což nás moc těší. Navíc jsme si užili větší herní klid, nebyl tam žádný velký tlak, že musíme. A najednou to šlo, čistá hlava dělá ve sportu divy. Opět se vytáhly mladé dorostenky a ukázaly, že jim místo v ženském týmu právem patří," řekl po utkání spokojený trenér Marek Kolář.

26. kolo uzavírá základní část, Zlín čeká po dvoutýdenní pauze v sobotu 24. 4. ještě dohrávka doma s Michalovcemi. Ženy Handball PSG Zlín okupují osmou příčku v tabulce s 15 body. Porubě patří stále sedmá pozice s 21 body.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: A. Vařechová, I. Blažková, J. Vašulková - N. Herbočková 6, M. Kříčková 6, M. Daňková 5/1, M. Kolářová 3, M. Sekulová 3, E. Minárčiková 3/2, G. Nygrýnová 1, L. Holíncová 1, V. Štipčáková 1, J. Hvozdenská 1, K. Ševčíková 1, B. Zemanovičová 1. L. Polomíková

Branky DHC Sokol Poruba: E. Desortová 5, A. Franková 5/5, S. Polášková 4, P. Tichá 4, A. Baumbachová 2, V. Kučerová 1, B. Mýlková 1, M. Prašivková 1

Sedmičky: 5/3 - 6/5, vyloučení: 6 - 2, rozhodčí: D. Šlezingr, J. Špunar

Ostatní utkání 26. kola: 10.4. - DHC Slavia - Sokol Písek 29:25 (11:13), Iuventa Michalovce - DHC Plzeň 36:22(19:12), HC DAC Dunajská Streda - DHK Zora Olomouc 31:25 (17:9), 11.4. - ŠŠK Prešov - HK Slovan Duslo Šaľa

Dohrávka 5. kola: DHK Baník Most - ŠŠK Prešov 37:19 (18:6)