Ženy Handball PSG Zlín vydřely body v Prešově

Zlínské házenkářky zdolaly v dohrávce 9. kola MOL ligy houževnatého slovenského soupeře.

ŠŠK Prešov - Handball PSG Zlín 28:30 (16:16)

Zlín odjel k utkání bez spojek G. Nygrýnové (rodinné důvody) a J. Hvozdenské (lehčí zdravotní potíže), chyběla i brankařka J. Vašulková (lehčí zdravotní potíže). Do hry byla již na lavičce po delší zdravotní pauze připravena spojka K. Ševčíková. Mimo hru jsou stále po zranění kolena L. Sekulová, která po operaci již pilně rehabilituje a J. Mizerová operaci zatím zvažuje.

Utkání začalo ve velkém tempu, domácí tým byl nabuzený a střelecky si věřil. V brance Zlína nastupovala I. Blažková, kterou po páté brance vystřídala A. Vařechová, která se chytla několika úspěšnými zákroky. Do sedmé minuty a stavu 5:5 hosté odolávali tlaku soupeře. V dalším úseku se podařilo prešovským házenkářkám utrhnout do čtyřbrankového vedení na 10:6 a 11:7. Zlínský celek nástup domácích zachytil v čas a dotahoval na 11:8, 11:9, 11:10. Ve 22. minutě znovu srovnal stav na 12:12 o minutu později na 13:13. obě vyrovnávací branky Zlína vsítila M. Daňková ze sedmimetrového hodu. Domácí znovu odskočili na rozdíl až dvou branek 16:14. Závěr poločasu patřil hostům, kteří srovnali a do šaten šli patřičně nabuzeni před další třicetiminutovkou.

Hru skvěle řídila na spojce M. Kolářová, po oťukání na hřišti se k ní přidávala stoupajícím výkonem V. Štipčáková a vedle nich ožily i ostatní hráčky.

Ve druhém poločasu Zlín zlepšil obranu a zrychlil hru dopředu. Brankařka A. Vařechová pokračovala v zodpovědném výkonu. Zlínský tým se dostal ve 40. minutě do vedení 22:17 a poté 24:17. Patnáct minut před koncem vedl 26:19. Prešovský tým znovu nabral dech a zabral, postupně se mu dařilo náskok stahovat. Vzájemné kontakty a souboje všechny aktérky na obou stranách hodně bolely. Hráčky si nic nedarovaly a bojovaly o každý míč. Zlín doslova vydřel vítězství, když v posledních minutách se do branky dostala i Ž. Stojarová.

"Po utkání jsme si všichni oddechli, bylo to fyzicky i psychicky náročné. S prvním poločasem nejsme moc spokojeni, dát šestnáct branek je fajn, ale šestnáct dostat není optimální. Ve druhé části byla naše obrana kompaktnější a zrychlili jsme hlavně rychlý útok z druhé vlny. Nějaké šrámy si domů vezeme, ale výhra je určitě rychleji zahojí," řekla po utkání trenérka H. Kolářová.

Náročný a nabitý program posledních dvou týdnů se v tomto týdnu trošku přibrzdí a další utkání sehraje Zlín v sobotu 10. dubna od 18 hodin doma s Porubou.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, A. Vařechová, Ž. Stojarová - M. Daňková 6/3, M. Kolářová 5, V. Štipčáková 5, N. Herbočková 3, E. Minárčiková 3/3, M. Kříčková 2, B. Zemanovičová 2, L. Holíncová 2, M. Sekulová 2, L. Polomíková, K. Sedláčková, K. Ševčíková

Branky ŠŠK Prešov: A. Dvorščáková 10, D. M. Vargová 8, T. Šutranová 6/1, L. Ratvajská 2, S. Ščerbáková 2

Sedmičky: 2/1 - 7/6, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: I. Vydra, Z. Klus