Ženy v Olomouci nebodovaly

Zlínské házenkářky neuspěly v dohrávaném utkání 15. kola MOL ligy, v němž prohrály s Olomoucí.

DHK Zora Olomouc - Handball PSG Zlín 26:21 (14:8)


Hosté se nemohli v prvním poločase dostat do tempa, hodně chybovali a domácím tak nabízeli mnoho střeleckých příležitostí. V brance Zlína nastoupila do základu I. Blažková a svými zákroky podporovala obranu. V útoku Zlína hrály opakovaně velmi aktivně nejmladší hráčky V. Štipčáková, M Daňková a J. Hvozdenská. Podporovaly je zkušenější spoluhráčky, zejména M. Kříčková a E. Minárčiková. Na konci první třicetiminutovky dochytávala ve zlínské  brance A. Vařechová, která pokračovala i po přestávce.

Olomouc spoléhala na přesnější střelbu. Více než polovinu jejich branek  vsítila křídla M. Přikrylová s T. Fryčákovou. Zlínu se naopak dohrávka do křídel tentokrát moc nedařila. Druhý poločas sice vyšel lépe hostům, v celkovém součtu to však na obrat utkání nestačilo. Zápas dochytala I. Blažková.

"Třináct technických chyb v prvním poločase nás připravilo o shodný počet útoků, dát z toho aspoň polovinu branek, zápas by vypadal možná  jinak.  Na kdyby se však nehraje, takže musíme přijmout realitu a skousnout  prohru. Program je nabitý,  hned v sobotu odjíždíme do Prešova, kde chceme uspět a uděláme pro zlepšený výkon maximum," řekl po utkání trenér M. Kolář.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, A. Vařechová - A. Minárčiková 8/7, V. Štipčáková 5, M. Daňková 4, J. Hvozdenská 2, L. Holíncová 1, L. Polomíková 1, N. Herbočková, M. Sekulová, M. Kříčková, G. Nygrýnová, B. Zemanovičová, K. Sedláčková, M. Kolářová

Sestava a branky DHK Zora Olomouc: . M. Polášková, Z. Haládiková - M. Přikrylová 7, T. Fryčáková 7, T. Kubáčková 4/4, V. Kapsová 2, M. Kašpárková 2, N. Jansová 1, K. Kubálková 1, N. Kuxová 1, C. Roupcová 1, I. Závišková, D. Řezníčková, K. Sovová, T. Gajdošíková, D. Krajčovičová

Sedmičky: 5/4 - 9/7, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: P. Halada, J. Kosmák