Ženy zradila ve druhé půli s Dunajskou Stredou koncovka

Zlínské házenkářky prohrály v 24. kole MOL ligy s Dunajskou Stredou, přestože první poločas byla hra vyrovnaná.

Handball PSG Zlín - HC DAC Dunajská Streda 21:31 (14:16)

Do branky Zlína se postavila v úvodu A. Vařechová. Domácí tým povzbuzen předcházejícími výhrami zahájil utkání odhodlaně. Ve 3. minutě vedl 2:0. Soupeř zbystřil pozornost a třemi brankami v řadě se dostal do vedení. Celý první poločas byla hra vyrovnaná. Místo dirigentky zlínského celku převzala M. Daňková, která nejprve na středu zastoupila zraněnou M. Kolářovou, ta si přivezla z Písku lehčí zranění nohy. Mladičká reprezentační spojka se fyzicky silnějších soupeřek nezalekla a snažila o střelbu z dálky. Velmi dobrá pasáž se podařila i V. Štipčákové s J. Hvozdenskou. Větší herní úsek stále lépe zvládá po delší pauze G. Nygrýnová. V pivotu úspěšně úřadovaly M. Kříčková s B. Zemanovičovou. Aktivní byla i E. Minárčiková s pěti brankami. V závěru první půle střídala ve zlínské brance A. Vařechovou J. Vašulková..

Druhý poločas již patřil převážně soupeřkám, které domácí tým po chybách nekompromisně trestaly přesnými zásahy. Navíc zlínské házenkářky selhávaly v jasné koncovce. Sedm branek za třicet minut  na zdatného soupeře nestačilo. Posledních osm minut Zlín prohrál 2:8. Konec utkání dochytávala I. Blažková. Pozitivem bylo, že se na spojce rozehrála G. Nygrýnová.

"Musíme si vše zhodnotit v klidu s odstupem, protože ihned po utkání je každý plný emocí. Střídali jsme výborné úseky s horšími. I když výsledek vypadá hrozivě, naše hra až taková nebyla, v závěru jsme odpadli spíše psychicky. Znovu je potřeba zmobilizovat všechny síly a už v hlavách přepnout na úterní zápas v Olomouci," řekl po utkání trenér M. Kolář.

"Zradila nás určitě přesnější střelba, kterou měl naopak soupeř ukázkovou ze všech postů. Nasekaly jsme technické ztráty, které Dunajská Streda okamžitě trestala z rychlých útoků. Zmatky byly i v obraně, v útoku dnes chyběly taky jednoduché dohrávky do křídel, " hodnotila utkání tahounka Zlína E. Minárčiková.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: A. Vařechová, J. Vašulková, I. Blažková - M. Daňková 5, E. Minárčiková 5/3, G. Nygrýnová 4, M. Kříčková 3, V. Štipčáková 1, B. Zemanovičová 1, N. Herbočková 1, J. Hvozdenská 1, M. Sekulová, L. Holíncová, L. Polomíková, K. Sedláčková, M. Kolářová

Branky HC DAC Dunajská Streda: K. Pastorková 6, K. Juhos 6, R. Bízik 6, C. Bugárová 5, B. Bízik 4/1, É. Beatrix 3, M. Pénzes 1

Sedmičky: 6/5 - 2/1, vyloučení: 1 - 4, rozhodčí: M. Hájek, M. Nezbeda