BUDE V SOBOTU DALŠÍ HUSARSKÝ KOUSEK?


DRUHÝ NEJLEPŠÍ SLOVENSKÝ CELEK SE PŘEDSTAVÍ VE ZLÍNĚ
 
 
 
           Handball PSG ZLÍN – HC DAC DUNAJSKÁ STREDA
                        sobota 27. března 2021, 17,00 hodin

 
 
24. kolo základní části MOL ligy žen přivádí do Zlínské sportovní haly Datart jeden z aktuálně předních celků Slovenska, čtvrté družstvo tabulky nejvyšší soutěže žen – HC DAC Dunajská Streda.
 
Oba sobotní soupeři mají v posledních dnech poněkud rozdílné vytížení.
Naše děvčata odehrála v březnu zatím 4 soutěžní duely se ziskem 6-ti bodů (naposledy tento týden ve středu, kdy po velmi dobrém výkonu zvítězila v Písku o 10 branek 33:23), Dunajská Streda hrála naposledy 10. března doma s pražskou Slavií, kterou deklasovala 38:20.
A teď co je lepší – téměř pravidelný zápasový rytmus našeho celku středa-sobota a z toho vyplývající rozehranost celého kádru (i když určitě spojená s jistou únavou „materiálu“), nebo 17 dnů pauzy mezi dvěma soutěžními zápasy u hostů (naopak dostatečný odpočinek a rehabilitace).
V sobotu uvidíme, který „model“ bude úspěšnější.
 
Naše děvčata odehrála v březnu zatím 4 utkání s aktivní šestibodovou bilancí (vítězství doma s Plzní, s Hodonínem a naposledy v Písku, porážka doma se Šalou).
 
Hosté hráli v březnu zatím 3x a získali 4 body (doma porazili Hodonín a Slavii Praha, prohráli v Praze na Slavii)
 
Díky neustálým změnám, přesunům hracích termínů a dohrávkám, je sled vzájemných duelů některých družstev poněkud netradiční – např. Dunajská Streda odehrála s pražskou Slavií obě utkání v rozmezí jednoho týdne a sobotní vzájemný souboj našich děvčat s Dunajskou Stredou se opakuje po měsíci (24. února 2021 se oba celky střetly na Slovensku a naše družstvo odešlo poraženo 32:28 po výkonu, za který se určitě nemuselo stydět).
 
Postavení obou soupeřů v tabulce je ale podstatně rozdílné – Dunajská Streda je se ziskem 25 bodů na 4. místě a naše družstvo zatím uhrálo 11 bodů, které je umístily na 9. místo.
 
Věříme, že v sobotu naše děvčata zapomenou na rozdílný bodový zisk, že nebude hrát roli tabulkové postavení obou družstev a že opět patřičně zabojují a na své konto si připíší další bodový zisk. 

                                            DRŽME PALCE ALESPOŇ NA DÁLKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
 
Aktualizované a zatím platné hrací termíny dalších utkání našeho družstva: 
27. března    doma, 17,00 hodin            24. kolo                              Dunajská Streda
30. března     venku, 18,00 hodin            dohrávka 15. kola              Olomouc
  3. dubna      venku, 16,00 hodin            dohrávka 9. kola                Prešov
10. dubna     doma, 18,00 hodin            26. kolo                              Poruba
24. dubna     doma, 17,00 hodin            dohrávka 6. kola             Michalovce