Ženy zazářily v Písku

Zlínské házenkářky ovládly utkání 23. kola základní čáti MOL ligy, v němž přehrály Písek.

Sokol Písek - Handball PSG Zlín  23:33 (15:15)

Hosté přijeli do Písku s golmanskou dvojicí A. Vařechová - J. Vašulková. Ve stejném pořadí nastoupily opory i do branky. V prvním poločase měla výbornou pasáž A. Vařechová. Ve druhé půli střídající J. Vašulková v 37. minutě za stavu 18:20 branku Zlína doslova zavřela.

První poločas byl vyrovnaný, stejně jako většina vzájemných utkání. Hosté si komplikovali hru opakovaně technickými chybami a nedůslednou obranou. V útoku se do toho střelecky opřela spojka M. Daňková.

V 31. minutě se sice Písek dostal do vedení 16:15, na což vzápětí odpověděl zlínský tým čtyřmi brankami v rychlém sledu a nedal soupeři šanci na obrat. Navíc zlepšil obranu a pokoušel se rychlým přechodem do útoku využít pomalejšího návratu domácích hráček do obrany. Fungovala spolupráce spojek s pivoty a výrazné zvýšení skóre ovlivnila série  branek v pořadí 23. - 27., které všechny padly z pravého křídla z rukou L. Polomíkové a M. Sekulové.

Ve 48. minutě tak Zlín vedl 28:20 po střele z dálky E. Minárčikové, ale stále neměl nic jistého. V házené lze otočit relativně "jasnou výhru" v krátkém čase. Nic takového však zlínský celek nepřipustil a závěr utkání si mohl vychutnat. Všechny hráčky se střelecky prosadily a zlínská "mláďata" (M. Daňková, K. Sedláčková, V. Štipčáková a J. Hvozdenská) opět ukázala, že s nimi budou muset soupeřky počítat. Vedle zkušenějších opor získávají stále větší jistotu.

Výkon gradoval v obraně i v útoku na postu pivota u M. Kříčkové, sedmičky proměňovala s přehledem E. Minárčiková.

"Jsme nesmírně šťastní za dva body a hlavně předvedenou hru, která měla vzestupnou tendenci. Pochvalu zaslouží celý tým, radost po zápase byla obrovská, děvčata si výhru užila. Moc prostoru na radovánky však není. Domů se dostaneme někdy po půlnoci. Máme dva dny na nabrání nové síly a energie do sobotního utkání s Dunajskou Stredou," řekl po utkání trenér M. Kolář.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: A. Vařechová, J. Vašulková - M. Daňková 8, M. Kříčková 5, A. Minárčiková 4/3, M. Sekulová 3, K. Sedláčková 3, L. Polomíková 2, M. Kolářová 2, B. Zemanovičová 2, L. Holíncová 1, V. Štipčáková 1, N. Herbočková 1, J. Hvozdenská 1

Branky Sokola Písek: T. Pokorná 7/1, A. Stellnerová 4, K. Kubišová 4, J. Chlupová 3, M. Boorová 2, M. Pešková 2/1, M. Součková 1

Sedmičky: 4/2 - 3/3, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: R. Kavulič, D. Pavlát