Ženy uhrály další body s Hodonínem

Zlínské házenkářky splnily svůj cíl a zvítězily doma v dohrávce 18. kola MOL ligy s Hodonínem.

Handball PSG Zlín -  HK Hodonín 25:21 (11:12)

Odveta skončila téměr shodným výsledkem, když Zlín na podzim vezl z Hodonína body za výhru 25:20. V brance Zlína začínala J. Vašulková. První poločas měly zlínské házenkářky svázané ruce a nedařilo se jim podle představ. V úvodních sedmi minutách dokázaly nakupit pět technických nevynucených chyb. Hráčky si samy na sebe vytvářely zbytečně velký tlak. V 10. minutě byl stav 2:2. Další vývoj skóre 5:3, 6:4, 6:6, 8:6. V posledních osmi minutách první půle zabral hostující tým a vyhrál tento úsek 6:3 a zároveň poločas nejtěsnějším rozdílem. V závěru došlo ke střídání ve zlínské brance, J. Vašulkovou nahradila A. Vařechová.

Do druhé části po přestávce nastoupila mezi tyče zlínské branky opět J. Vašulková, která se podílela na obratu stavu utkání. V 39. minutě Zlín vedl 17:13. Zlepšil obranu a proměňoval šance. Hodonín přišel po přímé diskvalifikaci o spojku K. Cygan, která faulovala v rychlém útoku L. Polomíkovou. Vedení si Zlín udržel až do posledního hvizdu rozhodčích. K vítězství se sice spíše protrápil, počítají se však body a ty zůstaly doma.

Stoprocentní střelbou ve druhém poločasu na sebe upozornila dorostenka K. Sedláčková. Výkonem jí konkurovala další mladice v týmu V. Štipčáková, která však po lehčí indispozici po střetu se soupeřkou již nemohla ve hře pokračovat. Zodpovědnost při sedmimetrových hodech na sebe brala E. Minárčiková, která byla z šesti pokusů pětkrát úspěšná.

Do zápasu nenastoupily brankařka I. Blažková (zranění oka a krku z tréninku), spojka K. Ševčíková (zdravotní problémy, ale již je v tréninkovém procesu).

"Dnes to optimální nebylo, naše hra byla upracovaná, viditelně nám chyběla střelba spojek z dálky. Húře zvládáme roli favorita. Ve druhém poločasu jsme se vzchopili a dotáhli utkání do vítězného konce. Ve středu nás čeká těžký zápas v Písku, už teď se potřebujeme v hlavách nastavit na tohoto soupeře," uvedla po utkání trenérka H. Kolářová.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: J. Vašulková, A. Vařechová, Ž. Stojarová - E. Minárčiková 6/5, K. Sedláčková 4, V. Štipčáková 4, M. Sekulová 3, M. Kříčková 3, M. Kolářová 2, B. Zemanovičová 1, G. Nygrýnová 1, M. Daňková 1/0, N. Herbočková, J. Hvozdenská, L. Polomíková, L. Holíncová

Branky Hodonína: N. Kalinová 7/2, B. Vavroušková 3, K. Cygan 2, B. Krejčíková 2, L. Krejčíková 2, S. Višňovská 2, P. Jadamíková 2, D. Tvrdoňová 1

Sedmičky: 7/5 - 3/2, vyloučení: 4 - 6 + ČK K. Cygan, rozhodčí: M. Valášek, J. Vychodil

Fotogalerie z utkání ZDE (foto Jaroslav Pavlík)