STAŇME SE FANOUŠKY MIKŠÁKŮ, KUBÍK SI NAŠI POZORNOST ZASLOUŽÍ

Sport přináší výhry, prohry, nezapomenutelné emoce, štěstí, zklamání. Sport tě však od mládí učí řádu, disciplíně a pokoře.  A hlavně největší a nejtěžší  boj zažíváš, když se zrovna nedaří. Ti, kteří tě nedávno plácali po ramenou, jak jsi dobrý, na tobě teď nenechají nit suchou. Přesto v sobě znovu najdeš sílu vyhrabat se, vstaneš, uvnitř se rveš sám se sebou, ale říkáš si, stojí to za to! Pro tento specifický adrenalin sport milujeme!

A podobné chvíle zažíváme většina z nás i v životě, jak na horské dráze, jednou jsi v oblacích, podruhé brousíš zem. Je jen na tobě, jak se k dané věci postavíš. Jsou dvě cesty. Ta jednodušší - překážku rychle podlezu, uf to nebolelo. Nebo si vyberu těžší cestu - překážku přeskočím. I když mám pochybnosti, možná se i bojím a zřejmě to bude i více bolet. Ale ten pocit osobní výhry je nepopsatelný. 

Dnes bychom rádi podpořili příběh sportovců Zuzky a Adama Mikšovských, kteří se s osudem perou stejně jako na hřišti. Zuzka (roz. Mahďáková) byla dlouholetou oporou zlínských házenkářek v brance. Velkou podporu ve sportu našla i u svého partnera, hokejisty Adama, který si na ledě prošel peklem.  Po vážném zranění oka v říjnu 2014 při angažmá ve Vsetíně a následném ukončení kariéry byla Zuzka tím nejlepším psychoterapeutem.

Zkouška vzájemné soudržnosti a pevnosti vztahu, který byl nedlouho předtím zpečetěn kouzelným slůvkem ano se posunul dál.  Štěstí na sebe nenechalo dlouho čekat a na cestě byl malý zázrak Kuba, hrdina tohoto příběhu a celé rodiny.  Jeho příchod na svět si rodiče představovali jinak. Komplikovaný porod s těžkou asfyxií měl za následek dětskou mozkovou obrnu. Pro Zuzku s Adamem tak začal jejich společný zápas a nekonečné hodiny dřiny, cvičení a zase cvičení, odříkání. Jako týmoví hráči oba věděli, že stěžovat si na osud a brečet nepomůže, i když slz proteklo v tichosti hodně….

Zuzka byla několikrát oslovena, ať se vrátí zpět do zlínské branky. Její odpověď byla klidná, s grácií jí vlastní "Jak moc ráda bych pomohla, ale svoje ruce, tělo i mysl potřebuji mít stále v kondici. Nemohu si dovolit riskovat jakékoliv zranění, kluci mě potřebují doma a tam je teď moje místo. Dali jsme se s Kubíčkem na boj a věřím, že společně to dáme."

Dnes již pětiletý Kubík, který neustále září jako sluníčko, maká ze všech sil a trpěliví rodiče i celá rodina se radují z každého sebemenšího pokroku malého divocha se šibalskýma očima. 

I KDYŽ MÁME V TÉTO DOBĚ MOŽNOST SLEDOVAT SPORT JEN Z DÁLKY, STAŇME SE FANOUŠKY MIKŠÁKŮ, KUBÍK SI NAŠI POZORNOST ZASLOUŽÍ. VÍCE V PŘÍSPĚVKU NÍŽE -  Stoupa Cup Vsetín. 
Kompletní info ZDE  (použito z internetových stránek www.stoupacup.cz)

Kuba na bobech - jako příkladný fanda ve zlínských žlutomodrých a vsetínských žlutozelených barvách
 

Zuzka Mikšovská - Mahďáková v brance HC Zlín slavila spoustu výher
 

Zuzka a Adam  Mikšovští


(Foto Zlínský deník a rodinný archív)