Ženy propásly slibně rozjetou partii

Zlínské házenkářky i přes úvodní euforii nedotáhly zápas dohrávky 4. kola MOL ligy do vítězného konce.

HANDBALL PSG ZLÍN - HK SLOVAN DUSLO ŚAĽA 23:28 (11:12)

Domácí tým od úvodního hvizdu udával tempo hry. V brance výborně chytala I. Blažková. Zlín vedl v 8. minutě 4:0.  Další vývoj skóre byl stále příznivý pro domácí 5:1, 7:2, 8:3, 8:5, 9:7.  Ještě ve 22. minutě udržoval Zlín vedení 10:7. V dalších osmi minutách zlínský tým prohrál tento úsek 1:5 a hosté šli do šatny s jednobrankovým vedením. V první půli byla v útoku stoprocentně úspěšná zejména domácí N. Herbočková na levém křídle.

Ve druhém poločasu oba týmy soupeřily o vedení do 41. minuty a stavu 18:18. Šaľa se znovu obula do útoku a během devíti minut dala šest branek, přičemž zlínské házenkářky skórovaly pouze jednou. Na levém křídle pokračovala v excelentním výkonu v útoku i v obraně N. Herbočková, kterou doháněla úspěšnou střelbou z pravého křídla i M. Sekulová. Ta se zhostila nové role i v předešlých utkáních na výbornou. Na poslední pětiminutovku se pokusili domácí trenéři o změnu a do branky se postavila J. Vašulková, ani jí se však nepodařilo zabránit náporu hostujícího týmu.

"Zápas byl rozehraný výborně. Brankařka nás podržela, ale v průběhu utkání sme jí v obraně bohužel moc nepomáhaly. Chyběla nám lepší komunikace a správné přistupování ke střelkyním. Když se zápas lámal, tak jsme neproměnily vyložené šance a nasekaly technické chyby. Rozhodla hlavně úderná síla spojek Šaľy, která nám naopak výrazně chyběla. Musíme se rychle oklepat a ve středu nás čeká náročné utkání na kondičku i psychiku," myslí už na Michalovce zkušená zlínská univerzálka E. Minárčiková.

Sestava a branky Hanball PSG Zlín: I. Blažková, A. Vařechová a J. Vašulková - N. Herbočková 8, M. Sekulová 4, M. Kolářová 2, M. Daňková 2, M. Kříčková 2, B. Zemanovičová 2, G. Nygrýnová 2, J. Hvozdenská 1, E. Minárčiková, V. Štipčáková, L. Polomíková, K. Sedláčková, L. Holíncová

Branky HK Slovan Duslo Šaľa: N. Némethová 6, K. Pócsiková 5, M. Tulipánová 3, Z. Trepáčová 3, B. Königová 2, N. Ušiaková 2, P. Variassiová 2, A. Obstová 2, N. Rácková 1, T. Takáčová 1, K. Matušincová 1/1

Sedmičky: 0/0 - 4/1, vyloučení: 4 - 3 + ČK Z. Trepáčová, rozhodčí: T. Bubeníček, T. Petruška

Kompletní fotogalerie z utkání ZDE (foto JP)