Ženy chtějí po vítězství nad Plzní další skalp, nejlépe hned se Šalou

Zlínské házenkářky dnes čeká dohrávka 4. kola MOL ligy doma ve sportovní hale DATART od 17 hodin se Šalou.

HANDBALL PSG ZLÍN - HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA

Domácí celek je před dnešním utkáním povzbuzen dvěma výhrami a předcházejícími nadějnými výsledky s favority.  V únorovém 17. kole a vzájemném porovnání sil  bodovala doma Šaľa po výhře 32:27.

Zlínský tým jde do odvety s odhodláním uhájit si domácí palubovku po vydařených utkáních s Prešovem a Plzní. Ohlédnutí za poslední výhrou:

HANDBALL PSG ZLÍN - DHC PLZEŇ 29:22 (14:11)

Ve středečním utkání byl vidět týmový výkon Zlína. Znovu jej nakopla střední spojka M. Kolářová, která se pokouší častěji o střelbu z dálky a daří se jí šance proměňovat. V brance Zlína začínala I. Blažková, která měla několik povedených zákroků. Úvodních 14 minut se oba celky přetahovaly o vedení až do stavu 8:8. Poté se hosté utrhli o dva góly. Do zlínské branky střídala I. Blažkovou J. Vašulková, která se hned chytla a likvidovala střelbu plzeňských kanonýrek A. Vlachové i A. Patrnčiakové.  Závěr poločasu již patřil domácím, kdy pěti brankami v řadě otočili výsledek.

Ve druhé půli domácí nepolevili a utkání dotáhli do vítězného konce. Vedle zkušenějších spoluhráček se postupně prosazují stále více drzejší hrou mladé dorostenky M. Daňková, V. Štipčáková, J. Hvozdenská a K. Sedláčková.

"Ze začátku nám moc nefungovala obrana. Na druhé straně jsme proměňovali vytvořené šance. Druhou část jsme si již pohlídali a jsme nesmírně šťastní, že nám tento zápas vyšel. V Plzni to bylo na podzim remízové drama (25:25), tentokrát jsme se tolik při vývoji zápasu nemuseli stresovat," řekla trenérka Zlína H. Kolářová a dodala:
"Věřím, že jsme schopni přenést vítěznou atmosféru i do dalších utkání. Čeká nás rychlé slovenské družstvo, těšíme se na porovnání výkonnosti po měsíci, kdy jsme hráli u soupeře."

Sestava a branky Zlína v utkání s Plzní: I. Blažková, J. Vašulková, A. Vařechová - M. Kolářová 6, M. Daňková 5, V. Štipčáková 5, M. Sekulová 3, E. Minárčiková 3/2, M. Kříčková 2, J. Hvozdenská 2,  N. Herbočková 1, K. Sedláčková 1, L. Holíncová 1, B. Zemanovičová, L. Polomíková, G. Nygrýnová

Branky Plzně: L. Galušková 8/2, A. Vlachová 5/1, K. Königová 3, A. Patrnčiaková 3/2, P. Kepková 1, A. Šmrhová 1, S. Kantnerová 1

Sedmičky: 3/2 - 8/5, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: P. Friedel, T. Kučerka