Ženy porazily po bojovném výkonu Prešov

Zlínské házenkářky potvrdily v dalším kole MOL ligy stoupající výkonnost, když doma urvaly dva body za výhru s Prešovem.

HANDBALL PSG ZLÍN - ŠŠK Prešov 26:20 (12:6)

Na první domácí utkání v roce 2021 musely házenkářky Zlína trpělivě čekat. Premiéra byla pro ně úspěšná.
Do utkání ještě nemohla zasáhnout spojka K. Ševčíková - zdravotní indispozice, stejně tak nenastoupila brankařka Ž. Stojarová. Z mateřské dovolené si na na druhý zápas odskočila spojka G. Nygrýnová, která měla premiéru po delší odmlce již ve středečním utkání s Dunajskou Stredou.

Ve zlínské brance si tentokrát užívala svůj den I. Blažková, která jistými zákroky dávala sílu svým spoluhráčkám. Obrana pracovala taky spolehlivě. V útoku dirigovala hru M. Kolářová, která strhla k aktivitě celý tým. Dílčí poločasové skóre nabízelo Zlínu slibnou naději do zbývajících  třiceti minut.

Přestávka domácím moc neprospěla. Prvních dvanáct minut druhé půle sedlo více hostům, kteří tento úsek vyhráli 7:4. Domácí tým se po krátkém výpadku znovu nadechl. Golmanka I. Blažková pokračovala v likvidaci střel soupeře a byla výraznou postavou utkání. Útočnou sílu a rozvahu ukázala na spojce dorostenka J. Hvozdenská. Celkově  jsou hráčky dorosteneckého věku velkým příslibem do budoucna.

Již v předcházejících těžkých utkáních v Michalovcích a Dunajské Stredě byl na hráčkách Zlína vidět herní progres. Postupně tak získávají větší sebevědomí.  "V těchto utkáních jsme byli herně určitě výš než dnes doma s Prešovem. Ale počítají se body a ty jsme získali, což je důležité pro psychiku mladého týmu," řekl po utkání trenér J. Mičola.

Zlínský tým žen se po 13. odehraných kolech dostal na 10. příčku MOL ligy o skóre před Prešov, s nímž má shodně 5 bodů.

Ve středu 3. března pokračuje ženám Handball PSG Zlín náročný program v rychlém sledu, kdy doma hostí od 17 hodin posílenou Plzeň.

Sestava a branky Zlína: I. Blažková, A. Vařechová, J. Vašulková - E. Minárčiková 6/4, B. Zemanovičová 4, J. Hvozdenská 4, M. Sekulová 3, N. Herbočková 2, M. Kolářová 2, M. Kříčková 2, K. Sedláčková 2, L. Polomíková 1, V. Štipčáková, L. Holíncová, M. Daňková, G. Nygrýnová

Branky Prešova: T. Šutranová 5/1, V. Vagaská 5, S. Ratvajská 3, D. Vargová 3/1, A. Dvorščáková 1, L. Ratvajská 1, S. Smolková 1, V. Vencuriková 1

Sedmičky: 5/4 - 2/2, vyloučení 6 - 7+ČK T. Šutranová, rozhodčí: P. Fukala, R. Mohyla

Kompletní fotogalerie z utkání ZDE (foto JP)

Ostatní utkání 22. kola MOL ligy: 27.2. - DHC Plzeň: HC DAC Dunajská Streda 22:35 (10:16), HK Hodonín - DHK Sokol Poruba 23:32 (9:16), DHK Baník Most - HK Slovan Duslo Šaľa - odloženo, 28.2. - DHC Slavia Praha - DHK ZORA Olomouc 32:25 (21:14)

Dohrávka 11. kola MOL ligy: HC DAC Dunajská Streda - Handball PSG Zlín 32:28 (17:12)

Sestava a branky Zlína: I. Blažková, A. Vařechová - E. Minárčiková 6/6, M. Daňková 4, M. Sekulová 3, V. Štipčáková 3, M. Kříčková 3, M. Kolářová 2, N. Herbočková 2, L. Polomíková 2, B. Zemanovičová 1, L. Holíncová 1, G. Nygrýnová, J. Hvozdenská, K. Sedláčková

Dohrávka 8. kola MOL ligy: DHC Plzeň - ŠŠK Prešov 29:27 (16:14)