Ženy držely s favoritem dlouho vyrovnanou partii

Zlínské házenkářky v 19. kole MOL ligy podaly i přes prohru solidní výkon v Michalovcích.

Iuventa Michalovce - Handball PSG Zlín 28:23 (13:12)

Zlínské házenkářky se silného soupeře nezalekly, vsítily první branku a udávaly tempo hry. Vydařený úvod utkání hostů výrazně podpořila  i jistota v brance I. Blažkové. Ta inkasovala poprvé ve čtvrté minutě. Domácí tým  se nezvykle nemohl utrhnout a jeho nervozita narůstala. V 19. minutě dokonce Zlín vedl o tři branky 10:7 a jeho hra působila pohodověji. Hlavně zásluhou tria M. Kolářové (branky 1.,2.,3.), M. Sekulové (4.,6.,9) a dorostenky M. Daňkové (7.,8.,10.,11.,12.) byl poločasový stav 13:12. Pátou branku ještě přidala M. Kříčková. Svým příchodem na hřiště hru oživila i další dorostenka J. Hvozdenská. V brance Zlína se na konci první půle představila A. Vařechová, která pokračovala i po přestávce.

Ve druhém poločasu si už hráčky Michalovců udržovaly mírné vedení.  Až od 42. minuty a stavu 19:17 se dostaly během sedmi minut do laufu a vedly 24:17. Tento hluchý úsek stál Zlín hodně sil a obrat se již nekonal. Závěr utkání dochytala I. Blažková. Přesto zlínské házenkářky ukázaly svoji sílu a stoupající výkony jsou pro ně povzbuzením do následující rychlé série utkání.

"Střídali jsme úžasné herní momenty se slabšími chvilkami. Každý zápas se silnými soupeři posouvá hráčky nahoru. Celý tým zaslouží za předvedený výkon pochvalu. Moc prostoru na trénink teď mít nebudeme. Je potřeba kvalitně zregenerovat a nastavit se v hlavách již  na středeční utkání v Dunajské Stredě. Dohráváme několik nejbližších utkání v režimu středa - víkend," upřesnil asistent Zlína M. Kolář.

Zlín se musí stále obejít bez spojek K. Ševčíkové - zdravotní problémy a J. Mizerové, kterou čeká operace kolena. Naopak po operaci již pozvolna rehabilituje L. Sekulová. V utkání chyběly další dvě brankařky zlínského kádru Ž. Stojarová a J. Vašulková.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, A. Vařechová - M. Daňková 7/2, M. Kolářová 6, M. Sekulová 4, M. Kříčková 2, A. Minárčiková 2, B. Zemanovičová 1, J. Hvozdenská 1, N. Herbočková, L. Holíncová, V. Štipčáková, L. Polomíková, K. Sedláčková

Branky Iuventy Michalovce: I. Kompaniiets 6, A. Holejová 5, M. Trifunovič 5, L. Klučková 4/2, M. Rebičová 3, I. Godeč 2, V. Bajčiová 2, M. Radovič 1

Sedmičky: 3/2 - 2/2, vyloučení: 6 - 2, rozhodčí: J. Daňo, O. Sabol