ROZPIS UTKÁNÍ ŽEN "JARO 2021"

DO MOL LIGY ŽEN SE VRACÍ ČESKO-SLOVENSKÁ UTKÁNÍ


 
Po novém roce byla, s podmínkou dodržení určitých podmínek, obnovena vzájemná utkání českých a slovenských celků – české družstvo ve SR a slovenské družstvo v ČR smí od přestupu státních hranic strávit na území druhého státu maximálně 12 hodin. Po překročení tohoto časového limitu musí družstvo do karantény.
Samozřejmostí pro každého účastníka utkání je potvrzení o negativním antigenním testu na Covid s platností ne starším 48 hodin a absolutní absence diváků ve sportovních halách.
 
Soutěžní orgán této soutěže, kterým je Slovenský svaz házené, bojuje s častými změnami stanovených a domluvených hracích termínů jednak z důvodů nástupu některých družstev do karantény, jednak z důvodů stále ještě dohrávání některých odložených utkání z podzimní části soutěže. Proto se občas nalosované termíny jarních odvetných utkání mění, mění se i herní kalendář jednotlivých družstev a není dodržován rytmus střídání utkání doma – venku nebo venku – doma.
 
Naše ženy po novém roce odehrály zatím dvě utkání – podzimní dohrávku v PORUBĚ a jarní odvetu v MOSTĚ. V lednu je čekalo ještě další utkání na půdě soupeře v OLOMOUCI, ale utkání bylo odloženo a náhradní termín není zatím stanoven.
První domácí utkání ve SH Datart v roce 2021 sehrají naše ženy až v sobotu 13. února, v 18,00 hodin, kdy přijede k jarní odvetě HODONÍN.
 
Jarní program družstva:
  6. února       venku                                       Šala
13. února      doma, 18,00 hodin             Hodonín
20. února      venku                                        Michalovce
24. února      venku                                        Dunajská Streda (dohrávka 11. kola z podzimu)
27. února      doma, 18,00 hodin             Prešov
  3. března    doma, 18,00 hodin             Plzeň
  6. března    doma, 18,00 hodin             Šala (dohrávka 4. kola z podzimu)
24. března     venku                                       Písek
27. března    doma, 18,00 hodin             Dunajská Streda
10. dubna     doma, 18,00 hodin             Poruba
 
Tři utkání našich děvčat ještě nemají termín:
Je to domácí dohrávka 6. podzimního kola s MICHALOVCEMI, dohrávka podzimního 9. kola v PREŠOVĚ a odložená jarní odveta v OLOMOUCI.
Tato utkání by se měla odehrát v průběhu března nebo dubna.
 
Další pokračování nejvyšší soutěže žen je naplánováno na 24. dubna, kdy by měla některá družstva začít  play-off a některá družstva play-out.
Jestli tato část soutěže vůbec začne, rozhodne nejprve Covid 19 a až potom řídící orgán soutěže.
 
Předkládáme jen rámcový plán soutěžních utkání našich žen, jediného družstva zlínského klubu, které může v současné době pokračovat v soutěži.
O dalším vývoji MOL ligy žen budeme fanoušky zlínské házené v průběhu jara 2021 dál na těchto stránkách informovat, aby byli alespoň takto seznámeni s děním ve zlínské házené.