Zlín nepřibrzdil rychlé brejky Mostu

Zlínské házenkářky odehrály utkání 14. kola MOL ligy v Mostu, odkud si odvezly prohru. Jeden trumf si však u tradičního mistra zapsaly.

DHK BANÍK MOST - HANDBALL PSG ZLÍN 35:21 (19:10)

Do branky HC PSG Zlín nastoupila při absenci I. Blažkové a A. Vařechové golmanka J. Vašulková.  O osudu utkání rozhodla první dvacetiminutovka, kdy domácí vsítili 14 branek a hosté skórovali jen třikrát. Po osmé obdržené brance, kdy zlínské J. Vašulkové moc obrana nepomohla, ji vystřídala Ž. Stojarová.

Poslední desetiminutový úsek první půle Zlín vyhrál 6:5, o což se postarala především dorostenka M. Daňková. Její pozice v týmu byla dosud alternací hlavně na levém křídle. Při absenci spojek K. Ševčíkové (pauza po lehčí zdravotní indispozici) a J. Mizerové (zranění kolena v minulém utkání s Porubou) nahradila střídající M. Kolářovou (zranění stehenního svalu) právě talentovaná mládežnická reprezentantka Zlína. Třemi přesnými střelami z dálky a proměněnou sedmičkou na sebe ihned upoutala pozornost mostecké obrany.

Druhý poločas ovládly opět domácí házenkářky a potvrdily roli favorita. Zlínské brankařky se ve druhé půli ještě jednou protočily. Hosté si i přes prohru jeden trumf z Mostu odvezly. Již zmiňovavá spojka Zlína M. Daňková se do střelecké listiny zapsala dalšími štyřmi brankami a výrazně se stoprocentní střelbou (8/8, z toho tři sedmičky) zapsala do povědomí soupeře i statistik. Křest a MOL ligu okusila další dorostenka J. Hvozdenská. Její aktivita na spojce byla vidět v obraně a i v útoku získala svou průbojností dva sedmimetrové hody.

"Obě děvčata nezklamala, byly tam i slabší úseky, ale ty poztivní převládaly. Svých úloh se zhostily obstojně, jsou každopádně příslibem do budoucna. Větší prostor díky absencím zraněných hráček rozhodně dostanou i v nadcházejících utkáních," řekl kouč M. Kolář.

Mostecké hráčky po celé utkání převyšovaly zlínské rychlostí, jednoduchými brankami z brejků a celkově přesnější střelbou ze všech pozic. Hosté se do šancí sice dostávali, ale střelba nebyla důrazná.

Sestava a branky Zlína: J. Vašulková, Ž. Stojarová - M. Daňková 8/3, N. Herbočková 3, M. Sekulová 2. L. Polomíková 2, E. Minárčiková 2, L. Holíncová 1, B. Zemanovičová 1, M. Kříčková 1, M. Kolářová 1/1, K. Sedláčková,  J. Hvozdenská, V. Štipčáková

Sestava a branky Mostu: D. Müllnerová, E. Bezpalcová - D. Zachová 5,/1, L. Mikulčík 4,  K. Kostelná 3, V. Smetková 3, V. Andrýsková 3, A. Stříšková 3, A. Rudincová 3, M. Poláková 3/1, P. Maňáková 2, Ch. Cholevová 2, M. Borovská 2, V. Mikulášková 1, V. Šípová, M. Zemanová

Sedmičky: 2/2 - 4/4, vyloučení: 4/1, rozhodčí: T. Deml, M. Dvořáček

Ostatní utkání 14. kola MOL ligy: DHK Zora Olomouc - DHC Sokol Poruba 26:21 (10:13), Sokol Písek - HK Hodonín 29:21 (13:12),  HK Slovan Duslo Šaľa - HC DAC Dunajská Streda 24:30 (odehráno 21.11.2020), Iuventa Michalovce - ŠŠK Prešov 31:23 (odehráno 11.10.2020)

dohrávka 8. kola: DHC Plzeň - ŠŠK Prešov odložena - karanténa

dohrávka 10. kola: DHC Slavia Praha - HK Slovan Duslo Šaľa 27:26 (14:16)

dohrávka 13. kola: DHC PLzeň - Iuventa Michalovce 19:36 (11:17)