Jasná výhra ml.dorostu

Rozlosování mistrovských utkání zlínských házenkářů pro letošní ročník handballové soutěže připravilo na tuto neděli opět velmi pestré menu domácích zápasů, v nichž jako lákavý a atraktivní předkrm figurovalo utkání týmu mladších dorostenců. Vzhledem k tomu, že se tento tým prozatím prodírá nástrahy své soutěže jako proslulý ledoborec Krasin, roste s každým dalším zápasem lehká nervozita, zda se podaří našim borcům tuto nádhernou sérii prodloužit, či zda se objeví ledovec, který přibrzdí rozjetou zlínskou loď. Ledovcem nastraženým zlínským borcům do cesty se pro toto kolo stali hráči TJ Cement Hranice na Moravě. Stroje byly spuštěny, turbíny zaševelily svou podvodní píseň a zlínský kolos se dal do pohybu. Zpočátku šlo však o pohyb velmi těžkopádný. Naši borci působili nesoustředěným a unaveným dojmem, z čehož pramenilo až nezvykle mnoho chyb v obraně, svůj den neměl ani Peťa Vlk v bráně a ani produktivita našich střelců nebyla v počátku utkání nikterak oslnivá. To vše nahrávalo našemu soupeři, se kterým jsme se až do poloviny prvního poločasu přetahovali o výsledek, kdy na světelné tabuli svítilo v tu dobu skóre 6:6. S přibývajícími minutami se však klukům podařilo zapracovat ve všech herních oblastech, obrana začala fungovat, a když už se přeci jen nějaká ta chybka vyskytla, podržel nás Peťa v bráně. Rovněž hra dopředu nabývala na efektivitě, a i když se nepodařilo proměnit všechny slibně vyhlížející gólové šance z trháků či spolupráce na pivotu, začal se poměr vstřelených a obdržených gólů velmi sympaticky měnit, čemuž nasvědčovalo i poločasový stav 18:10. Stejně nevyrovnaně a místy až rozpačitě působil výkon našich borců i ve druhém poločase. Zatímco v jednu chvíli zaplesalo házenkářské srdéčko nad nádherně zahraným signálem a spoluprací mezi Dominikem Daňkem a Vlasťou Fabíkem, či Vlasťou a Davidem Kubišem, či precizními a nekompromisními zákroky v obraně, přišla vzápětí zbytečná ztráta míče, laxně zahozená gólová šance, či zcela flagrantní chyba v obranných řadách. Náš soupeř naštěstí nedokázal dostatečně efektivně reagovat na slabší fáze naší hry a pouze sporadicky trestal naše zaváhání, a tak se nám podařilo i přes ne příliš oku lahodící výkon vybojovat další cennou výhru, tentokráte v poměru 40:21. Přesto všechno mohla v kabině i po tomto zápase zaznít slova poděkování a pochvaly nejen za získané body, ale opět i za nasazení, bojovnost a chuť po vítězství, takže věřím, že zlínský házenkářský předkrm zanechal i tentokráte příjemnou lahodnou chuť na patrech všech ochutnávajících. Doufejme, že se nám podaří popojet na vítězné vlně i v dalším mistrovském utkání, ke kterému se vydáme tento víkend

v sobotu 22. 10. 2016 do Hanácké Litovle.

HCZ : TJ Cement Hranice 40:21 (18:10)

Sestava: V bráně: Petr „Vlčák“ Vlk, v poli: Vlasťa Fabík (11), David „Novas“ Nováček (3), Dominik „Domino“ Medek (4), Mira „Hlušťa“ Hluštík (2), Dominik „Perňa“ Daněk (3), Jan „Zelí“ Zelina (1), Ivan Jirák (4), David Kubiš (6), Filip Lorenc (1), Tadeáš Sek (3) a Dan „Čáma“ Čamek (2)