Zlínští házenkáři se představili domácím divákům

VÍTĚZNÝ VSTUP DO NOVÉ SEZÓNY

 
 Prvoligová sezóna 2020/2021 začala pro zlínské házenkáře až tuto neděli a rovnou 2. kolem.
 
Minulý víkend měl přijet do Zlína k zahajovacímu utkání nového soutěžního ročníku regionální soupeř a rival – družstvo HK BYSTŘICE p/H.
Utkání bylo odloženo kvůli koronavirovým opatřením, které v Bystřici p/H zavedl místní městský úřad a proto čekalo premiérové prvoligové utkání sezóny 2020/2021 na naše házenkáře až do neděle 27. září.
 
Ve zlínské sportovní hale se představil silný soupeř – Házená VELKÁ BYSTŘICE – soupeř, který v nedohrané předchozí sezóně 2019/2020 byl v době ukončení soutěží na jaře letošního roku na 2. místě tabulky s náskokem 5-ti bodů na naše družstvo, které bylo v té době na místě čtvrtém.
 
Handball PSG Zlín – to je nový název všech zlínských házenkářských družstev od žactva až po dospělé a s touto novinkou se představil v neděli před domácími diváky i nový kádr mužů, který doznal proti minulé sezóně dost změn.
Všichni byli zvědaví, jak si po tolika změnách v kádru hráči navzájem „sednou“, jak se na herním projevu projeví odchody i nové příchody.
I když mělo lepší nástup do utkání naše družstvo a vedlo 2:0, přece jen se projevila na našich hráčích určitá nervozita z prvního utkání v novém složení. Důsledkem byly tři branky v naší síti a vedení hostů 3:2. Podruhé vedli hosté 4:3 v desáté minutě první půle, ale to už začala naše nervozita ustupovat, Tři branky v řadě nás dostaly do vedení na 6:4, které hosté stačili ještě srovnat na 6:6 a to bylo naposledy, kdy byli hosté „na dostřel“. Posledních 15 minut prvního poločasu jsme vyhráli 8:4 a prvních třicet minut utkání jsme zakončili vedením o šest branek 14:8.
 
První branku druhé půle sice vstřelili hosté, ale vzápětí bylo z protiútoku úspěšné naše družstvo (15:9), které postupně svého soupeře přehrávalo velmi dobrou obranou a produktivním útokem. Náskok narostl na rozdíl devíti branek (18:9), naši hráči hráli v klidu a v pohodě a brankový rozdíl během druhého poločasu neklesl pod šest branek (19:13), naopak narostl v závěru utkání až na desetibrankový rozdíl (29:19). Poslední slovo měli nakonec hosté, kteří korigovali náš náskok poslední brankou utkání na konečný výsledek 29:20.
 
Utkání se našim hráčům povedlo. Všichni hráli s chutí, bylo vidět nasazení a příkladná bojovnost. Velké problémy dělala soupeři naše obrana, kterou s přehledem řídil nový hráč v našem kolektivu, bývalý reprezentant Tomáš ŘÍHA. Velmi dobře mu sekundovali Radek DOLEŽELHonzou ZAORALEM a s další novou tváří v našem dresu, Jiřím TILLEREM. No a branku, hlavně v prvním poločase, doslova “zamknul“ Štěpán KRŮPA.
Oba naši gólmani zlikvidovali během utkání svému soupeři tři 7m hody!!!!!!!!
Velké procento úspěšnosti měl náš útok – hlavně proto, že střelbu a příděl branek nemusel obstarávat jen Radek DOLEŽEL. Hned několik hráčů bylo pro obranu hostů velkým nebezpečím pro svou efektivitu střelby. Ondra VAVRYSJiřím TILLEREM, oba kromě svých šesti branek, bohatě zásobovali své spoluhráče finálními přihrávkami do vyložených brankových příležitostí. Svou rychlostí a chytrostí při střelbě platil na soupeře především Filip NOVÁK, přehled na soupeřově brankovišti soupeře dokazoval pivot Tomáš ŘÍHA.
Na začátek sezóny „vyrobila“ obě družstva poměrně málo technických chyb, naše družstvo dokonce jen 6 !!!!!!
 
Velmi dobrý vstup mužů do nového ročníku prvoligové soutěže mužů, za který zaslouží celý kolektiv pochvalu.
 
 

                       Handball PSG ZLÍN - Házená VELKÁ BYSTŘICE
                                            29:20 (14:8)

 
SESTAVA a STŘELCI:
Krůpa, Šidlík – Kuzma 1, Mokrejš, Říha 3, Novák 6/1, Vavrys 6/1, D. Kolařík, Doležel 5, M. Kolařík, Tiller 6, Zaoral 1, Kupec 1
 
SEDMIČKY:
Zlín                             2/2
Velká Bystřice          7/4
 
VYLOUČENÍ:
Zlín                          5
Velká Bystřice          3
 
 K dalšímu soutěžnímu kolu zajíždí naše družstvo v sobotu 3. října 2020 do NÁCHODA.

Fotogalerie z utkání ZDE (foto J.Pavlík)
 
 
Naši muži byli rovněž úspěšní v bojích o Český pohár, které byly zahájeny ještě před ligovými soutěžemi.
Prvoligové celky byly nasazeny až od 2. kola této soutěže a los určil našemu družstvu druholigového soupeře, celek Tatranu BOHUNICE na jeho půdě.
Z různých důvodů k utkání odjelo doslova torzo kádru – jen 10 hráčů a z toho dva brankáři!!!!!!!, takže na střídání jsme měli pouze dva hráče.
Na úplném konci prvního poločasu navíc dostal náš Michal KOLAŘÍK za třetí „dvojku“ červenou kartu a my jsme měli pouze jednoho na střídání.
Polovinu první půle bylo ve vedení naše družstvo (2:0, 3:2, 5:4, 7:5), potom se ale karta obrátila a za delší konec tahali domácí, kteří první poločas vyhráli 12:10.
Druhý poločas měl podobný průběh, jako druhá polovina poločasu prvního. Domácí byli stále ve vedení, ale ke cti našemu velmi skrovnému kolektivu s jedním střídajícím hráčem slouží fakt, že svého soupeře nenechal utéct o více než tři branky (13:12, 16:13, 18:15, 19:17). Velikánský zlom ve vývoji utkání nastal 15 minut před koncem utkání, v době, kdy domácí vedli 19:17. To se naše družstvo vyhecovalo k velkému náporu, tuto část hry vyhrálo 10:1 a celé utkání vysokým rozdílem sedmi branek 27:20 a postoupilo tak do třetího kola ČP.
Naši muži dokázali závěr utkání zvládnout především fyzicky, kdy svého soupeře doslova uběhali a nepodlehli početnímu oslabení.
Za takový přístup zaslouží absolutorium všichni hráči bez výjimky.
 

                            Tatran BOHUNICE – Handball PSG ZLÍN
                                            27:20 (12:10)

 
 
SESTAVA a STŘELCI:
Krůpa, Magrla – Kuzma 5, Mokrejš 2, Novák 4/1, Vavrys 5/3, D. Kolařík 2, M. Kolařík, Tiller 5, Zaoral 4
 
SEDMIČKY:
Bohunice      3/2
Zlín                 5/4
 
VYLOUČENÍ:
Bohunice      5
Zlín                 7, ČK M. Kolařík
 
 
Soupeře zatím neznáme, ale lze předpokládat, že to bude opět utkání na hřišti soupeře z nižší soutěže.