Ženy vydřely body v Hodoníně

Zlínské házenkářky uspěly v dalším kole MOL ligy, v němž získaly první body v mezinárodní soutěži.

HK HODONÍN - HANDBALL PSG ZLÍN 20:25 (11:10)

K utkání neodcestovala nejzkušenější brankařka Ž. Stojarová (pracovní povinnosti) a L. Sekulová (zranění). Tým byl doplněn M. Zahradníčkovou a dorostenkami K. Křižanovou s E. Chludovou.

Páteční předehrávka 5. kola se od začátku vyvíjela lépe pro domácí tým. Do zlínské branky se postavila bývalá hodonínská opora I. Blažková. Hosté sice vstřelili první branku utkání, ale poté se více prosazovaly domácí házenkářky, které vedly 3:1, 5:3, 6:4, 7:6. Zlínu chybělo více přesnější střelby z dálky. V brance Zlína po páté obdržené brance střídala J. Vašulková a hned se blýskla úspěšnými zákroky. Ve 23. minutě se Zlínu podařilo srovnat, Hodonín však opět odskočil na rozdíl dvou branek. V závěru první půle Zlín srovnal, přičemž rázem o vedení přišel. Hezkými individuálními akcemi se v prvním poločasu uvedly i J. Mizerová a E. Minárčiková.

Druhý poločas si udržoval čtyři minuty Hodonín vedení. Od 37. minuty se zlínské házenkářky probraly a sedmibrankovým trhákem otočily stav na 13:18.  Místo dalšího navýšení přišel útlum a Hodonín kontroval. Snížil na rozdíl dvou branek a čtyři minuty před koncem se schylovalo k dramatu, za stavu 20:21 byl Zlín opět pod tlakem. Závěr ustál a čtyřmi brankami v řadě rozhodl o vítězství a prvních bodech do tabulky. Ve druhém poločasu se Zlínu dařilo prosazovat se i z rychlých útoků, které v první půli vázly. Rozehrála se M. Kolářová a N. Herbočková, kterou zásobovala přesnými přihrávkami K. Ševčíková.

"Vydřené body nás moc těší, jsou povzbuzením do dalších utkání. K výhře jsme se trochu protrápili, ale závěr jsme ustáli a oddechli si. Stále máme co zlepšovat," řekla po utkání zlínská trenérka H. Kolářová.

Sedmičky: 3/1 - 3/1, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: M. Valášek, J. Vychodil, diváků: 230

Sestava a branky Zlína: I. Blažková, J. Vašulková, A. Vařechová - N. Herbočková 7, E. Minárčiková 5/1, M. Kolářová 3, J. Mizerová 3, K. Ševčíková 2, M. Kříčková 2, B. Zemanovičová 1, M. Sekulová 1, M. Zahradníčková 1, L. Holíncová, E. Chludová a K. Křižanová

Branky Hodonína: N. Kalinová 7, S. Višňovská 4, B. Vavroušková 3, I. Salašová 2/1, H. Nováková 1, Z. Zálešáková1, D. Tvrdoňová 1, K. Cygan 1

Kompletní fotogalerie z utkání ZDE (foto J. Pavlík)