Ženy vstřelily Slavii třicet branek, na výhru to nestačilo

O víkendu pokračovalo 3. kolo MOL ligy. Zlínské házenkářky držely dlouho vyrovnanou partii, přesto se Slavií prohrály.

DHC SLAVIA PRAHA - HANDBALL PSG ZLÍN 38:30 (30:30)

Zlín odjel k utkání bez brankařky I. Blažkové (studijní povinnosti). Nahradila jii zlínská odchovankyně J. Vašulková., která s týmem již trénuje. Naposledy chytala v prvoligových Kunovicích.  Zraněné křídlo L. Sekulovou zastoupila M. Zahradníčková, hostující v Otrokovicích. Dorostenky V. Štipčáková, M. Daňková, K. Sedláčková a K. Křižanová k dispozici též nebyly, hrály soutěžní utkání své kategorie. Na soupisce se objevila i E. Chludová.

Domácí začali lépe, vedli 2:0, další vývoj skóre 3:1,  5:2, 5:4, 6:4. Během 10. - 12. ninuty hosté skóre otočili a dostali se do vední 7:6. Slavia znovu zabrala a opět vedla, tentokrát výrazněji odskočila na 13:8.  V brance Zlína střídala v daný moment Ž. Stojarovou J. Vašulková, která tým podržela a sedmi úspěšnými zákroky pomohla  k mohutnému náporu svých spoluhráček a srovnání dílčího skóre.

Druhá půle pokračovala až do 42. minuty vyrovnanou hrou (23:23). Pak nastal hluchý úsek Zlína, brankařky J. Vašulková i střídající A. Vařechová těžko mohly zabránit čistým šancím ze šestky a z rychlých útoků. Deset minut před koncem Slavia vedla o tři branky 29:26 a i když se Zlín snažil dotáhnout, již se mu to nepodařilo.

"Dát soupeři třicet branek a prohrát, to hodně  zamrzí. Bohužel jsme v zlomových momentech chybovaly a soupeř toho okamžitě využil. Navíc jeho síla celé spojkové řady byla  v konečném součtu výraznější než naše," hodnotila utkání zlínská trenérka H. Kolářová.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, J. Vašulková, A. Vařechová - M. Kolářová 7/2, K. Ševčíková 7/5, N. Herbočková 4, L. Polomíková 4, J. Mizerová 3, M. Zahradníčková 2, M. Kříčková 1, B. Zemanovičová 1, E. Minárčiková 1, L. Holíncová, M. Sekulová, E. Chludová

Branky Slavie: M. Svobodová 8, V. Galušková 8/3, A. Míšová 6, J. Franková 5, E. Jačková 3, A. Novotná 3, V. Fryčáková 2, A. Svobodová 1, T. Vostárková 1, P. Michalská 1
Fotogalerie z utkání ZDE (foto Jaroslav Pavlík)